Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 5s 32gb . Opinie . Opłaca sie kupić ?

GrzesiekGagala 16 Mar 2015 01:07 777 1
  • #1 16 Mar 2015 01:07
    GrzesiekGagala
    Poziom 4  

Witam . Zastanawiam sie nad kupnem iPhone 5s 32 GB . Prosze o opinie iPhone ;) opłacalne jest kupienie iPhone ? Bo jak wiemy nie jest to tani telefon :) może jakis inny model wybrać ?

0 1
  • #2 16 Mar 2015 07:39
    arekb81
    Poziom 24  

Ja pół roku temu kupiłem iPhone 5s i niedawno się go z radością pozbyłem.
    Przesiadłem się z Sony Xperii J. Poza wyglądem i szybszym działaniem w stosunku do starego telefonu innych zalet Iphona nie widzę. Największa porażka to bateria. W starym telefonie po dwóch latach użytkowania wytrzymywała mi 3-5 dni. W nowym super telefonie firmy Apple jak wytrzymała 1,5* dnia to już był sukces. Jakakolwiek włączona aplikacja, czy prosta gra i bateria znika w oczach, więc bez ładowarki, czy powerbanku na długą wycieczkę po lesie z nawigacją nie wychodź. Aparat dla mnie robi nawet odrobinę gorsze zdjęcia niż Xperia J! (widać znaczną różnicę po powiększeniu). Zdjęcia są dosyć ciemne i do tego bardzo mocno widać ziarno. Dodatkowo nie można wyłączyć dźwięku migawki. Jedyny sposób to wyciszenie całego telefonu przełącznikiem z boku. System - ogólnie bieda z nędzą i prawie wszędzie to rażące białe tło. Żeby było śmieszniej, nie można zmienić motywu! Można sobie zrobić jedynie negatyw lub odcienie szarości. Nie można zrobić sobie widżetów. Aplikacje niby są w większości te same co na Androida, ale są jakieś takie kanciaste (brzydko wyglądają graficznie), i często niedorobione z błędami, albo nie mają j. polskiego, podczas gdy na Androidzie są po polsku - przykładem jest Swiftkey i inne klawiatury niesystemowe. Jak ktoś korzysta z Jakdojadę to ma do wyboru słabo działającą wersję bezpłatną z dużymi ograniczeniami, lub wersję płatną. Aktualizacje tej samej aplikacji dla Androida są robione na bieżąco, a na iOS często dużo później. Kolejna rzecz; ten telefon ma tak wspaniałe dzwonki, że producent uznał ustawienie własnego dzwonka za zbyteczne. Jest to możliwe po różnych kombinacjach, no chyba że sypnie się gotóweczką, to wtedy można jakiś dzwonek sobie kupić, ale często lubi on znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Co mnie jeszcze denerwowało? Odbieranie połączeń - po naciśnięciu zielonej słuchawki, trzeba odczekać 2 sekundy zanim powie się "słucham", bo rozmówca nic nie usłyszy. Niestety ten typ ma takie opóźnienie.

Obecnie mam Samsunga Galaxy Alpha i dla mnie te telefony dzieli przepaść. Oczywiście na korzyść Samsunga. Jakość zdjęć super i bateria trzyma 3-4 dni*.

* Przy moim niezbyt intensywnym użytkowaniu.

0