Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia - leci cały czas gorące powietrze z nawiewów

16 Mar 2015 07:54 12246 9
  • Poziom 2  
    Mam skodę ok pół roku w zimę nie przeszkadzało a teraz lipa, leci cały czas ciepłe powietrze pomimo że jest ustawione na min. Podłączałem drugi panel i tak samo. Jest to octavia I 2006r climatronic.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się uszkodzić?
  • Poziom 39  
    Servo klapy mieszającej, zacięta klapa, okablowanie...
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Musisz się dostać do serwa i sprawdzić czy nie zacięła się czasem klapa w nagrzewnicy.
    Może być też uszkodzone serwo.
    Przydało by się je wyciągnąć i zobaczyć czy działa bez klapy.
    Widać je od strony nóg pasażera po wyjęciu schowka.
    Na rysunku masz pokazane serwa. Chodzi o to od dołu bliżej ściany grodziowej.
    Skoda Octavia - leci cały czas gorące powietrze z nawiewów
  • Poziom 34  
    Spróbuj to Link

Podepnij Vaga i sczytaj błędy, ale zapewne jak pisali poprzednicy problem z klapą.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Przyczyna może być bardziej prozaiczna.
    Wprawdzie skody nie mam tylko opla ale identyczny problem miałem dosłownie 2 tygodnie temu.
    Przyczyną było sprzęgło sprężarki klimatyzacji - tak miało obrobiony klin że mimo załączania sprężarka nie pracowała wcale i chłodne powietrze nie było wogóle nawiewane a tylko ciepłe.
  • Poziom 11  
    No to już masz kilka potencjalnych przyczyn, teraz wystarcy zastosować się do nich i napisać czy pomogło :D póki tego nie sprawdzić to szukanie przyczyny po opacku.
  • Poziom 39  
    A co ma problem ze sprężarką do gorącego powietrza?!
    Kolego andrzej_ar też masz chyba grubszy problem...
    Klima klimą, a nawiewy nawiewami.
    Ustawiając nawiew na chłodne otrzymujemy temperaturę otoczenia (zewnętrzną).
    Nie ma opcji by było tam ciepłe powietrze jeśli na dworze jest chłodno.
  • Poziom 2  
    Vag-a podpinałem żadnych błędów niema. Będę dobierał się do klapy mam nadzieję że to jest przyczyną, opowiem o dalszej części
  • Poziom 2  
    Przyczyną okazała się klapa od ciepłego/zimnego powietrza wyleciała ze swojego miejsca i kręciła się na pusto (ustawiona była na ciepłe powietrze) po utrafieniu na miejsce działa prawidłowo. Dzięki za pomoc.