Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Sensation - Android odzyskiwanie skasowanych danych

dxxx 16 Mar 2015 08:08 1821 0
  • #1 16 Mar 2015 08:08
    dxxx

Poziom 24  

Witam.

Znajomy mnie poprosił o odzyskanie skasowanych kontaktów z Sony Xperia J.

Najpierw zacząłem więc testować programów do odzyskiwania danych na swoim telefonie. Do testów wziąłem HTC Sensation po hard resecie.

Jest wiele programów do odzyskiwania danych z kart pamięci i urządzeń, które widziane są w systemie jako dyski. Jednak większość z nich odzyskuje tylko pliki multimedialne.

Co z danymi typu SMS czy kontakty?

Znalazłem taki program: "Wondershare Dr.Fone" - ma on niby z automatu rootować Androida i potem odzyskać dane. Jednak z rootem Sensation sobie nie poradził, za to po dwóch godzinach skanowania telefonu pasek postępu doszedł do 85% i wyświetlił trochę danych multimedialnych, które były skasowane. Odzyskane przez program dane to: pliki graficzne i wideo oraz dokumenty html. Czyli tak na oko zdjęcie z przeglądania FB i innych aplikacji, grafiki z przeglądarki, zdjęcia i wideo zrobione telefonem.

Czekałem potem jeszcze kilka godzin i pasek postępu wcale nie poszedł dalej (stoi na 85%) nie odzyskał też ani jednego pliku. Z uwagi, na to, że to tylko test przerwałem operację - łącznie trwało to około 6 godzin. Program nie odzyskał też ani jednego kontaktu, smsa, listy połączeń itd.

Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony program do odzyskiwania danych z Androida?

Znalazłem w sieci program firmy Paraben - Device Seizure w wersji 7 kosztuje 2,5 tys. $ jednak czy jest wart tych pieniędzy, bo mam mieszane uczucia do tego typu programów. Ktoś z was miał z tym programem kontakt? Reklamuje się, że odzyskuje dane z Androida, Blackberry, iOSa, Symbiana i Windows Mobile.

Mają też program do odzysku danych usuniętych z karty SIM - Sim Card Seizure.

Program tani nie jest jednak chodzi o skuteczność.

Może wziąłem zły telefon do testów - może spróbować na czymś prostszym albo od razu wezmę jego Xperię.

-2 0