Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowy aparat fotograficzny do 800 - 1000 zł.

16 Mar 2015 08:30 4134 11
  • Poziom 8  
    Witam,

proszę o pomoc w wyborze kompaktowego aparatu fotograficznego w przedziale cenowym 800 - 1000 zł. Kompletnie się na tym nie znam a pojawił się nowy członek rodziny i chciałbym mieć pod ręką aparat, którym uwiecznię najciekawsze momenty w jego życiu :)
    Mój ostatni aparat był tak słaby, że oddałem go kuzynowi.

Wymagania co do sprzętu:
    - niewielkie gabaryty (żeby żona mogła dźwigać go w swojej torebce),
    - przedział cenowy 800 - 1000 zł
    - b. dobra jakość zdjęć
    - możliwość nagrywania filmów
    - zasilanie akumulatorowe, bądź możliwość stosowania akumulatorków
    - wszystkie inne niezbędne i przydatne funkcje

Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 8  
    Jeżeli ma to być coś mniej uniwersalnego celem lepszej jakości zdjęć to np. EX2F Samsunga, jeżeli coś bardzo dobrze dopracowanym trybem auto i z bajerami oraz filmami 50kl/s to Sony hx50/hx50v, lub hx60 jeżeli znajdziesz do 1000pln, v oznacza gps. Oba aparaty zmieścisz w kieszeni. Z lepszych aparatów zostają większe lustrzanki i bezlusterkowce.
  • Poziom 11  
    Jeżeli coś mniej ambitnego to Fuji XF1.
    A jeżeli bardziej to Samsung NX1100 + 20-50 II kit.
  • Poziom 12  
    Ja bym proponował lustrzankę. Ma szybki AF i żaden uśmiech ci nie umknie. Ma same zalety(oprócz wymiarów). Na promocjach w marketach można dostać lustrzankę np. Nikona za 1200-1300PLN. Cena wyższa niż zakładany budżet ale jakość zdjęć jest nieporównywalna z żadnym kompaktem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Adamzaza, ale to już zależy od umiejętności fotografującego. Jeśli zaś priorytetem jest również wielkość to raczej "lustrzanki" zupełnie odpadają. No i pytanie, czy lustrzanka w budżecie 1200 będzie lepsza od "bezlusterkowca"? Śmiem wątpić. :) Jeśli ktoś nie ma zacięcia fotograficznego i odbitki, które wywołuje to 15x10 ewentualnie zamieszcza fotografie na FB czy G+, to powinien właśnie poszukać kompaktu z jasnym szkłem. Fuji wymieniony wcześniej idealnie wpisuje się w te założenia. :)
  • Poziom 8  
    Witam,

dzięki za odpowiedzi. Niestety na lustrzankę się nie zdecydujemy - nie mamy umiejętności a i gabaryty sprzętu za duże :)

W między czasie nasz znajomy (fotograf amator) polecił nam kilka modeli:
    1) Sony DSC-WX300
    2) PANASONIC DMC-TZ40EP-R
    3) Canon PowerShot SX280 HS

Warte uwagi? Czy wziąć coś z aparatów polecanych przez Was poniżej?

4) Samsung NX1100 + 20-50 II kit
    5) Fuji XF1
    6) EX2F Samsung
    7) Sony hx50; hx50v lub hx60
  • Poziom 11  
    To wybór między Samsungiem EXF2 a Fuji XF1. Samsungiem NX 1100 szkoda tylko na auto pstrykać więc odpuściłbym sobie choć zdecydowanie najlepszy w tym towarzystwie...

PS. I poczytałbym choć podstawy fotografii, a nuż na manualnych sie spróbuje...
  • Poziom 12  
    I co wybrałeś? Skoro nie lustrzankę to pewnie Samsunga NX1100. Kompakta już miałeś. Poznałeś jego możliwości. Polecam fajną stronę http://www.optyczne.pl/
    Wybierz aparat na miarę potrzeb i możliwości. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam,

Jeszcze nie wybrałem ale trochę poczytałem. Znalazłem taką wypowiedź:
    Cytat:
    Aparat, który ma dużą matrycę (APS-C lub 1”), uniwersalny zoom (ekwiwalent ok. 24-100 mm), dobre światło (f/1.8-2.8), a do tego świetne osiągi na wysokich czułościach ISO, jest w stanie pokryć jakieś 90% fotograficznych potrzeb większości pasjonatów fotografii.

Czy właśnie tymi sugestiami kierować się wybierając aparat? No i pytanie czy do 1000 zł znajdę taki, który powyższe spełnia?

Szukałem aparatu, który miałby chociaż APS-C i nie kosztował więcej niż 1000 zł i nie znalazłem :cry:
  • Poziom 11  
    golfina napisał:
    Witam,

Jeszcze nie wybrałem ale trochę poczytałem. Znalazłem taką wypowiedź:
    Cytat:
    Aparat, który ma dużą matrycę (APS-C lub 1”), uniwersalny zoom (ekwiwalent ok. 24-100 mm), dobre światło (f/1.8-2.8), a do tego świetne osiągi na wysokich czułościach ISO, jest w stanie pokryć jakieś 90% fotograficznych potrzeb większości pasjonatów fotografii.

Czy właśnie tymi sugestiami kierować się wybierając aparat?No i pytanie czy do 1000 zł znajdę taki, który powyższe spełnia?

Tak tylko nie z tym budżetem...
    golfina napisał:
    Szukałem aparatu, który miałby chociaż APS-C i nie kosztował więcej niż 1000 zł i nie znalazłem :cry:

A czytałeś cały temat w którym zamieszczasz pytanie i oglądałeś wymienione aparaty?
  • Poziom 8  
    Witam,

wybór padła na Samsunga NX1100. Jestem zadowolony. Polecam niezdecydowanym.

Temat można zamknąć. Dzięki.
  • Poziom 3  
    Polecam Canon PowerShot A2400 IS. Jak kupisz to nie polecam blokować soczewki (aparatu), bo potem nie wpuści do robienia zdjęć.