Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 55FZ4633 - Prośba o instrukcjię obsługi Smart TV

keikan 16 Mar 2015 09:21 1155 3
  • #1 16 Mar 2015 09:21
    keikan
    Poziom 12  

Dzień dobry.
    jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem Thomsona 55FZ4633 z wifi.
    Wszystko działa super. Internet bezprzewodowy na tv śmiga.
    Nie wiem tylko jak obsługiwać aplikację SMART TV :(
    To znaczy znam ogóle zasady (potrafię włączyć sobie film an youtubie czy ipla)

ale np. czy ktoś powie mi jak:

1/ dokładać aplikację do "ulubionych"?
    2/ kasować te niechciane?
    3/ pobierać nowe aplikację (o ile jest taka możliwość).
    Czyli generalnie - jak zarządzać tą usługą?

Chciałem np. dodać do ulubionych aplikację do przeglądania internetu wykorzystując przyciski pilota (przytrzymywać dłużej klawisze, "dwuklikać" różnymi klawiszami ) ale nic to nie dało. Aplikacja do neta jest wciąż w kategorii "polecane" i muszę przebrnąć trzy ekrany zanim ją znajdę.

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.
    Niestety instrukcja jest bardzo ogólnikowa a na internecie nie znalazłem odpowiedzi do tej pory.

0 3
  • #2 16 Mar 2015 22:17
    anmedia
    Poziom 39  

keikan napisał:
    Czyli generalnie - jak zarządzać tą usługą?

Chyba nie znajdziesz tak szczegolowej porady, zwlaszcza do Thomsona. Pozostaje samemu probowac.

Dodam tylko jak to wyglada lopatologicznie i generalnie stosowane jest przez wszystkich producentow TV.

Po wejsciu w menu Smart TV, cala obsluga sprowadza sie do 4 klawiszy kolorowych (czesto sa to te same z teletextu) i oczywiscie "krzyzak" + OK i Exit.

W zaleznosci w "jakim menu" sie znajdujemy te same klawisze zmienia swoje funkcje. Generalnie nie jest to skomplikowane, a warto czytac podpowiedzi jakie sie ukazuja na TV po wejsciu w dane menu.

Niestety wielu producentow podchodzi do informacji w sposob jak u ciebie. Instrukcji obslugi sie nie daje (samsung zalacza ja jako animacje na pendriwe, ale malo co z niej mozna zrozumiec) bo przeciez wszystko jest proste.

keikan napisał:
    Chciałem np. dodać do ulubionych aplikację do przeglądania internetu wykorzystując przyciski pilota

Niestety to nie jest komputer, nalezy wejsc w opcje Smart Tv i odszukac ile wolnego miejsca zostalo w pamieci TV. Ta informacja nie jest latwo dostepna, a brak miejsca w zaden sposob nie jest sygnalizowany przez TV. WIec kazda ewentualna proba instalacji oprogramowania zakonczy sie niepowodzeniem bez podania przyczyny. Nie jest to wylacznie problem Thomsona, ale wszystkich TV.

0
  • #3 17 Mar 2015 07:02
    keikan
    Poziom 12  

dzięki.
    Będę próbował z tymi klawiszami do telegazety.
    Dam znać, gdy dojdę do czegoś...

0
  • #4 17 Mar 2015 17:19
    keikan
    Poziom 12  

rozwiązane.
    dzięKuję za pomoc.
    rzeczywiście działają przyciski obsługujące telegazetę.pozwalają na organizację ulubionych i zarządzanie ikonami.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo