Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka do wkrętarki

19 Maj 2005 13:24 3002 3
  • Poziom 12  
    witam!
    potrzebyje rady, mam wkrętarkę z zepsutym akumulatotem! po rozebraniu go stwierdziłem że można go naprawić-> bo tylko część ogniw jest zepsuta i można wymienić! popsuła sie pewnie dlatego że ta ładowarka od kompletu to dziadostwo!
    chciałbym zrobić ładowarkę trochę na poziomie, taką która mi automatycznie doładuje, naładuje i rozładuje aku! tyle że nie znalazłem ładowarki która ładuje 12 ogniw NiCd naraz!!! mam taki pomysł ale nie wiem czy tak można: podzielić aku na dwa po 6 ogniw i podłączyć je równolegle tak aby ładowarka ładowała 6 ogniw z których każde składa sie z dwóch akumulatorków połączonych równolegle! taka opcja jest możliwa??? znalazłem ładowarkę o spełnionych warunkach ale na 6 ogniw! i co z tym faktem zrobic?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    ok! znalazłem schemat ładowarki z układem U2400B (kit AVT-1036 z EP6/95 na 4 ogniwa max). Z karty katalogowej tego procka wyczytałem że może on ładować nawet 30 ogniw! trzeba tylko dobrać części! niebardzo wiem tylko co przerobić. Jeśli aku ma napięcie 14.4V to pewnie napięcie zasilające trzeba będzie zwiększyć do 15V i rezystory na zasilaniu zamontować wytrzymalsze ok. 1W. ale najlepiej będzie jeśli rzucisz okiem na schemat. Podaj maila to ci wyśle (pdf 807kb). Albo wykorzystać schemat z karty katalogowej tylko też trza przerabiać na 12 ogniw. A jeszcze mam pytanie co z napięciem ładowania: jak je ustawić, czy może ono być wyższe od napięcia aku? a prąd ładowania można wyliczyć ze wzoru:? "prąd ładow" x "czas ładow" = "pojemnosć aku? :/
    Z góry dzieki!:)

Dodano po 8 [minuty]:

chociaż moge dodać ten plik z ładowarką! :>
    Załączniki:
  • Użytkownik usunął konto