Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 22RC026/50B - Radiosat 6010 CD Changer Control nie widzi zmieniarki

DriverWRC 16 Mar 2015 10:38 834 2
  • #1 16 Mar 2015 10:38
    DriverWRC
    Poziom 9  

Witam.

Pacjenci to Philips RC026 (22RC026/50B. D2B digital bus), którego kupiłem z kablem zakończonym kostką MiniISO oraz Radiosat 6010, kaseciak z zapiskiem CD Changer Control.

Kostkę MiniISO musiałem przerobić na ISO C-10. Popełniłem tę przeróbkę, wszystko polutowałem zgodnie ze schematami na 'studio24', pin 6 przeniosłem na pin 4, aby była masa (pin 6 jest pusty w tym radio). Efekt jest taki, że zmieniarka podłączona do radia niby żyje, coś słychać po wciśnięciu przycisku EJECT, ale magazynka nie wysuwa. Radio jej nie widzi.

Zmieniarka zepsuta, czy źle przerobiłem kostkę ?

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Mar 2015 12:25
    djlj24
    Spec od car audio

Na samym zasilaniu zmieniacz Phlipsa powinien oddać magazynek. Odbywa się to tak, że winda zjeżdża na sam dół odblokowuje magazynek i po chwili wraca na pozycję dla dolnej płyty. Jak nie oddaje magazynka to wygląda, że jest zacięta. Można go spróbować wyjąć ręcznie, załadować płyty (napisami do dołu) i wtedy sprawdzić. Niektóre modele Philipsa zobaczą zmieniacz dopiero jak są płyty - bez płyty pokazują brak źródła.

2
  • #3 16 Mar 2015 13:19
    DriverWRC
    Poziom 9  

To jest pomocna informacja, popołudniu spróbuję ją podłączyć poza radiem, podając + i -.

Dopatrzyłem się pewnej kwestii w przerabianiu kostki. Mianowicie "masa D2B" czyli ekrany przewodów czerwonego i białego podpiąłem w pin 1 kostki ISO C-10, ale zauważyłem, że jeszcze masę na pinie 4 (w moim przypadku nie ma nic pod 6) należałoby zmostkować z pinem 1. Tak ? Czy to może mieć aż tak wielkie znaczenie w sytuacji którą opisuję ?

I jeszcze jedna sprawa. Ogólny ekran całego tego kabla obciąłem, nie podpinałem do kostki, bo również był obcięty przy kostce MiniISO. Dobrze zrobiłem ?

0
  Szukaj w 5mln produktów