Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh-1430r "pali bezpieczniki"

19 Maj 2005 13:30 1979 4
  • Poziom 12  
    witam
    mam pioneera deh-1430r w samochodziki i radio gra gites tylko jest taki mały problem mianowicie od jakiegos roku bez przerwy zaczęło pobierac prąd nawet w stanie wyłaczonym (aku potrafiło rozladowac w 1 nocke) wiec radyjko wypinałem ze złączki lecz ostatnio zaczęło palic bezpieczniki (nomonalnie mam 10 A ale dzis spaliło mi nawet 30 A) nie wiem czy to tylko podczas podłaczania mi taki prad pobiera :(

i pytanie do znawców tematu -> radia czy wogóle opłaca sie go naprawiac w sensie koszt ewentualnych elementów jesli tak to za co najpierw sie zabrac

nie ukrywam ze jestem poczatkujacym elektronikiem i jesli naprawa byłaby choc w małym stopniu opłacalna chcialbym sie z tym pomocowac :)

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ja bym na samym początku :
    1- sprawdził pobór prądu na AC i na + B
    2 -dokladniej przyglądnął sie końcówce mocy (tez pod kątem poboru prądu) Najlepiej odciąc jej zasilanie i zobaczyc jaki jest pobór w tym stanie
    Poza tym odlączyl bym calkowicie radio od instalacji sam. i sprawdzil czy inne urządzenie nie zżera prądu (niekoniecznie radio musi byc powodem rozladowania)
    Nie napisales jeszcze ktore bezpieczniki pali (czy w instalacji w samochodzie czy tez w samym radiu)
  • Poziom 12  
    Najpewniej końcówka mocy, ale trzeba by było się przyglądnąć diodzie zabezpieczającej oraz elektrolitowi na wejściu zasilania.Pozdrawiam!
  • Poziom 32  
    jesli masz jakis akumulator luzem w domu a jeszcze lepiej zasilacz 12V (ale nie prostownik do ładowania akumulatorów-ten sie zupełnie nie nadaje) to podłacz w domu go do tegoż zródła poprzez bezpiecznik 10A i amperomierz i sprawdż ile prądu pobiera radyjko? Sprawdzdiode "zaporową" w zasilaniu jak pisał mój "przedmówca" i kondensator elektrolityczny (taki duży okrągły wałek) czy czasem nie jest zpuchnięty?? jak tak trzeba wymienic na nowy ,możesz też go wylytować i zapuścic bez tego kondensatora ale to w wypadku gdy bedzie Ci pałił bezpiecznik w domu gdy go zasilasz z akumulatora lub zasilacza.Jeszcze jedno jak podłaczysz radio i właczysz go (aby świecił wyswietlacz) sprawdz czy cos sie zbytnio nie nagrzewa??? po kilku-kilkunastu minutach jesli tak tam masz przyczyne zbyt dużego poboru mocy czyli jak bedzie płynął prad powyżej 600mA-1A (oczywiscie radio nie ma podpietych głosników i potencjometr głosnosci jest ustawiony blisko "0".
  • Poziom 12  
    witam

musze przyznac ze dałem ciała. zacząłem budowe domu od dachu , przyczyna niedziałania nie było radio lecz zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu które wystapiło w najbardziej niedostepnym miejscu.

dziekuje za sugestie które w części zostały wykorzystane w praktyce co jednak nie było potrzebne lecz praktyka zawsze sie przyda

pozdrawiam

EOT