Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP J-105 konfiguracja wifi

16 Mar 2015 14:40 16812 7
  • Poziom 6  
    Witam,zakupiłem w/w model drukarki i chciałbym podłączyć przez wifi ale bez użycia routera a za każdą próbą instalacji z instrukcji wyłapuje mi moją sieć.Czy jest jakiś normalny sposób takiej instalacji,dodam że na komputerze stacjonarnym zainstalowana przez USB działa bez problemu.
  • Poziom 16  
    sprecyzuj problem bo z tego co napisałeś rozumiem że NIE chcesz podłączyć w ten sposób komputer>router>brother , a więc w jaki sposób ? Bezpośrednio po wi-fi komputer>brother ?
  • Poziom 6  
    Witam sory że się długo nie odzywałem ale miałem wyjazd,co do podłączenia tej drukarki to sposób taki jak kolega napisał przez wifi komputer>brother
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    jedyne co mi w tym wypadku przychodzi do głowy do podłączenie w trybie ad-hoc, komputer tworzy sieć do której przyłączy się drukarka jednak w tym czasie nie będzie możliwości połączyć się z inną siecią wi-fi
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    wychodzi na to że aby drukować z 2 lub 3 urządzeń w tym samym czasie musi być powiązana po wifi z routerem (najlepsze rozwiązanie).W związku z tym sposobem połączenia mam jeszcze jedno pytanie ;udostępniłem koledze internet po wifi,po kablu także ,czy on też będzie miał możliwość drukowania,ewentualnie czy można to w jakiś sposób ograniczyć.Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem jak kolega wyżej. Urządzenie przy podłączeniu przez USB do laptopa działa, przez WIFI nie chce. Nie posiadam routera. Modem do internetu przenośnego Huawei E3372. Laptop sam w sobie z WIFI. Windows 8

Jak się połączyć z drukarką w trybie ad-hoc?
  • Poziom 8  
    Spróbowałam przez wiersz poleceń, jest utworzona sieć którą trzeba włączać przez wiersz, gdy tylko odpalam laptopa. Lecz wyświetla się komunikat 'brak dostępu do sieci'. Telefon widzi sieć, próbuje się z nią połączyć lecz bardzo długo trwa uwierzytelnianie, a następnie pozyskiwanie adresu IP po czym się rozłącza.

Próbowałam pobrać zewnętrzne oprogramowanie do utworzenia sieci, lecz żadne nie chce się zainstalować :/

Czyli chyba nie ma żadnego lepszego rozwiązania tego problemu