Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP161SPF - Niepełny wydruk, nie drukuje ok 2 cm

crash50 16 Mar 2015 14:49 975 6
  • #1 16 Mar 2015 14:49
    crash50
    Poziom 9  

Witam!

Mała kopiarka Ricoh MP161. Mam problem z niepełnym wydrukiem. Np podczas wydruku licznika nie drukuje kreski na samym dole i napisu "Please FAX to ...". Przy kopii ten sam problem i widać że nie jest zadrukowane ok 1-2 cm. Obraz nie jest przesunięty bo reszta zadruku jest poprawna(nie jest niżej). Po prostu te 1-2cm jest białe. Na początku problem pojawiał się sporadycznie - ponowne uruchomienie pomagało. Dziś po kilku uruchomieniach problem nie ustępuje. Mam do klienta dosyć daleko i jeszcze nic nie robiłem z tym urządzeniem, w każdym razie dopiero dzisiaj dostałem zgłoszenie. I szczerze powiem że nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zetknął się z takim problemem? Jakieś sugestie?

0 6
  • Konica Minolta
  • #2 24 Mar 2015 08:35
    michomich
    Poziom 9  

zmień format papieru z letter na A4 ;)

0
  • Konica Minolta
  • #3 24 Mar 2015 13:59
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

poza formatem papieru są tylko 2 możliwości:
    1. Drukarka krzywo stoi i przesypał się na jedną stronę deweloper(częstsza przypadłość) - wyjmij zespół bębna przechyl lekko na drugą stronę i pokręć kółkiem napędu dewelopera, potem wypoziomuj maszynę zgodnie z ułożeniem zespołu bębna.
    2. Zabrudzona jest szybka od lasera (rzadko)- wyjmij zespół bębna i wyczyść w głębi szybkę od lasera, z jednej strony jest przyprószona tonerem.

0
  • #4 25 Mar 2015 19:47
    tomek1970
    Poziom 21  

O ile się orientuję jest to urządzenie A4 więc wszelkie sugestie co do problemów z developerem i zanieczyszczeniem optyki odpadają. Zwróć uwagę jak drukuje to urządzenie która krawędź wychodzi jako pierwsza może drukuje od dolnej krawędzi i masz problem ze sprzęgłem rejestracji. Zamieść skan dla lepszego wyobrażenia problemu ile ma wydruków ?. Zwróć uwagę czy elementy toru prowadzenia papieru nie mają nadmiernych oporów ruchu zwłaszcza rolka transferowa można źle zmontować pierścienie dystansowe na niej zamontowane. Odkształcenie kartki podczas prowadzenia i szybsze opadnięcie flagi czujnika może powodować szybsze kończenie pisania treści wydruku na bębnie.

Pozdrawiam

-1
  • #5 08 Cze 2015 14:17
    asul
    Poziom 12  

Wyczyść moduł lasera i będzie spokój, a dokładnie lustro wirujące. Jak otworzysz moduł lasera i spojrzysz na lustro wirujące to zobaczysz, że na krawędziach jest przykurzone. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

0
  • #6 08 Cze 2015 14:38
    MINOLTA
    Poziom 18  

A może po prostu wyczyść wałek rejestracji

0
  • #7 08 Cze 2015 18:40
    rys57
    Moderator

Gdyby Autor pytania chciał coś dopisać, proszę o PW.
    Tymczasem zamykam.

0