Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć stare kino domowe Sony HST471 pod nowy telewizor

marcelonip 16 Mar 2015 17:53 2160 4
  • #1 16 Mar 2015 17:53
    marcelonip
    Poziom 2  

Witam, mam problem z podłączeniem kina domowego Sony HST-471 do telewizora Samsung UE40F6400AW. Mam problem z wrzuceniem zdjęć, chciałbym się dowiedzieć jaki kabel zakupić. :)

0 4
  • #2 16 Mar 2015 18:20
    irekr
    Moderator

Tak troche z pamięci - ale jak poszukasz to manuala od starego kina znajdziesz.
    Kino ma tylko (chyba) wyjście CVBS/Video na złączu Chinch - żółte gniazdo z tyłu z prawej strony.
    Telewizor ma wejście AV na Chinch-ach. Nie zostaje nic innego jak podłaczyć jednym kablem Chinch/Chinch wyjście wideo w kinie z wejściem wideo w telewizorze - nie pamiętam czy jest to opisane w Samsungu jako AV1 czy AV2. Jak kabel będzie krótki to można użyć dowolnego - w miarę dobrego, z dobra masą - kabla dla celów akustycznych. Fabrycznie w zestawie był taki potrójny kabel z wtykami białymi, czerwonymi i żółtymi po obu stronach.
    Stary, porządny sprzęt....

0
  • #3 16 Mar 2015 19:21
    marcelonip
    Poziom 2  

Jak podłączyć stare kino domowe Sony HST471 pod nowy telewizor Jak podłączyć stare kino domowe Sony HST471 pod nowy telewizor

Tak to wygląda na zdjęciach, właśnie z tyłu z prawej stronie na kinie domowym nie posiadam żadnego żółtego gniazda :(

Dodano po 53 [minuty]:

właśnie udało mi się podłączyć to przez Video 1 IN kablem 3.5 jack pod sluchawki i działa, jest mozlilwosc podpiecia tego inaczej?

0
  • #4 16 Mar 2015 19:33
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Najprościej, z gniazda słuchawkowego z TV Samsung UE40F6400AW do Kina domowego Sony HST471AUX do gniazda PHONO IN. Wykonasz to za pomocą przewodu, którego przykładowy wygląd masz poniżej:

Jest to prosty i stosunkowo niedrogi sposób. Wadą takiego połączenia, jest całkowite odłączenie głośników wbudowanych w TV.
    Można jeszcze w inny, lecz znacznie droższy sposób podać dźwięk z TV do Kina. W tym celu należy wykorzystać wyjście optyczne w TV, podłączyć w przetwornik cyfrowo - analogowy i jako taki sygnał podać do kina domowego. Potrzebne elementy takiego układu masz poniżej.
    Przewód optyczny pomiędzy TV a przetwornik:
    Ten przewód wpinasz w przetwornik cyfrowo - analogowy:
    Dalej z gniazda OUTPUT należy kolejnym przewodem podać sygnał analogowy na wejście audio Sony HST471AUX:
    Powodzenia.

1
  • #5 16 Mar 2015 20:32
    marcelonip
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo, zostanę raczej przy tej tańszej opcji, ponieważ efekt i tak jest bardzo dobry kino domowe ustawione mam pod łóżko, sądzicie, że dobrze będzie jak głośniki tyle przykleje tasma dwustronna z lewej i prawej strony konca lozka (tam gdzie mam glowe)?? Przy niektórych starszych filmach które testuję wystepują niestety szumy i lepszy efekt mam wtedy bez kina domowego, da się coś na to poradzić?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo