Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel/astra/4 - jak wymienić prawą żarówkę mijania

tonic 16 Mar 2015 18:27 2235 7
  • #1 16 Mar 2015 18:27
    tonic
    Poziom 10  

Hej,

wie ktoś może jak wymienić prawą żarówkę mijania w opel astra 4
    jest to wersja kombi 1,6 na olej, z 2011r. prawdopodobnie model J - sports tourer
    coś nie mogę jej wyciągnąć a nie chciałbym na siłę jak nie jestem pewny:) czy dobrze to robię, od długich świateł jak ściągnąłem dekielek widać śrubę ale w tej mijania już nie jestem w stanie zobaczyć gdyż musiałbym ściągać filtr powietrza.

dzięki

0 7
  • #2 16 Mar 2015 18:42
    Toresant
    Poziom 11  

Jeśli dobrze pamiętam to masz albo na dwa druciki które trzymają żarówkę i trza je ściągnąć z haczyków, albo masz taką do przekręcenia.
    I zobacz czy przez nadkole da się dostać, jak coś to powinno być wycięcie w nadkolu i taka mała klapka.

0
  • #3 16 Mar 2015 18:47
    tonic
    Poziom 10  

przez nadkole nie ma, tylko od środka ale ciężki dostęp jest bo przeszkadza filtr powietrza i nie wiem czy trzeba go ściągać, drucików nie widziałem świecąc latarką :)

0
  • #4 16 Mar 2015 18:55
    Toresant
    Poziom 11  

Czyli możliwe że będziesz mógł przekręcić albo mocno pociągnąć i sama wyjdzie. Zobacz sobie lusterkiem.

Dodano po 5 [minuty]:

Szkoda że wcześniej nie było tematu bo dwa dni temu mieliśmy taką sama na warsztacie i mógłbym podglądnąć i Ci powiedzieć dokładnie.

0
  • #5 16 Mar 2015 19:34
    macha
    Poziom 19  

Witam.
    Astra H combi ma w nadkolu klapkę przez którą po skręceniu kół w lewo na maks łatwo dojść do lampy. Żarówkę H7 się przekręca i wyciąga (nie odkręcaj śrubek).

0
  • #6 16 Mar 2015 19:41
    Toresant
    Poziom 11  

Kolega pisał że nie ma tam żadnej klapki, to chyba to jest ta nowsza wersja.
    W astrach H dokładnie tak jak mówisz jest klapka i można również wymienić światło postojowe.

0
  • #7 16 Mar 2015 19:53
    macha
    Poziom 19  

Może nadkole nie jest oryginalne, bo trudno uwierzyć że nie ma możliwości łatwej wymiany żarówki.

0
  • #8 16 Mar 2015 20:32
    Toresant
    Poziom 11  

Możliwe.
    Choć teraz w wielu nowych samochodach nie ma łatwego dostępu do żarówek.

1