Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung np550p5c - nie działający samsung recovery - f4

16 Mar 2015 21:41 1926 5
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim, jestem tu nowym użytkownikiem, więc mam nadzieję, że nie pomyliłem działów.

Wychodzi na to, że zrobiłem straszną głupotę i teraz potrzebuję Waszej pomocy.. Ale od początku.

W związku ze znacznym spadkiem wydajności mojego lapka postanowiłem sformatować system (mam windowsa 8.1). Zrobiłem małe rozeznanie i doszedłem do wniosku, że operację trzeba poprowadzić przez samsung recovery solution. związku z tym dzielnie zabrałem się za przygotowania do reinstalki systemu.

Jako że akurat nie miałem żadnego dysku zewnętrznego pod ręką, postanowiłem dokonać partycji dysku c (do tej pory fabryczne ustawienie - jeden dysk C). Podziału dysku dokonałem programem easyus, za pomocą którego z 700 GB dysku c wydzieliłem 100 GB(w widoku Zarządzania Dyskami była jedynie możliwość wydzielenia 25 GB przy 600 GB wolnych na dysku c).

Po przerzuceniu wszystkich danych okazało się, że przy reboocie klawisz f4 odpowiedzialny za uruchomianie samsung recovery solution nie działa... Z tego co widze w google winny za ten stan rzecz jest prawdopodobnie moja ingerencja w dysk c. Czy moge jakoś to wszystko odkręcić i przeprowadzić mój wymarzony format? Dodam do tego, że obecnie moge bez większych utrudnień korzystać z lapka, w związku z czym dokonałem już przerzuczenia wszystkich ważnych danych poza kompa, a więc jestem bezpieczny.

Strasznie Was proszę o pomoc!
    Dodam, że właściwie to jestem laikiem, więc w razie możliwości prosiłbym o w miarę przystępne tłumaczenie zalecanych działań.

Pozdro! samsung np550p5c - nie działający samsung recovery - f4
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Cześć, dzięki wielkie za odpowiedź!
    Starałem się zastosować do Twojej rady i odnalazłem za pomocą DMDE lokalizację pliku RecoverySettingsSV.exe jednak nie mam tam opcji uruchomienia jako administrator. Poniżej zrzut widoku pokazujący dostępne możliwości.

samsung np550p5c - nie działający samsung recovery - f4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak nie uruchomisz, trzeba plik 'wyciągnąć' czyli odzyskaj obiekt... np. na pulpit i dopiero...
    Alternatywnie (trudniejsze) można bez odzyskiwania pliku -> podziałać pod DISKPART z GUID/atrybutami, nadać literę woluminowi, wejść na niego i uruchomić programik.

BTW: to był EaseUS PM Free? Która dokładnie wersja?
  • Poziom 2  
    Cześć, sorry za tak późną odpowiedź, ale ze względu na sprawy zawodowe nie miałem czasu ogarnąć tematu.
    WojtasJD po Twoich wskazówkach udało mi się uruchomić recovery.
    Co do twojego pytania to jest to program easyus partition master 10.2.
    Mam natomiast kolejne pytanie - po odpaleniu recovery wywala mi taka informacja : "Brak nośników dla utworzenia kopii zapasowej. Podłącz zewnętrzne urządzenie magazynujące z odpowiednią ilością miejsca i spróbuj ponownie". Wcześniej jak uruchamiałem recovery takiej informacji nie było. Czy da się coś z tym zrobić?