Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SL-460CW/CLX-3300 - Toner przestał drukować mimo, że posiada proszek

16 Mar 2015 21:42 1920 14
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam drukarkę Samsung SL-C460FW z wiecznym chipem i firmware od CLX-3300. Drukarka działa bez problemu, lecz niebieski toner (oryginalny) przestał drukować. Podmieniłem z innym tonerem i działa. Początkowo myślałem, że po prostu proszek się skończył, lecz po uzupełnieniu problem występuje nadal. Nawet jak ręcznie obracam tą belkę (czy jak to inaczej nazwać) toner podaje proszek.
    Co może być nie tak? Zostaje tylko kupno nowego tonera?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Najprawdopobodniej wieczny chip, który był w drukarce był z możliwością nadpisania nowszym, oryginalnym oprogramowaniem.
    Zaktualizowany został firmware ze strony producenta i tym samym wieczny chip skasowany.

Aby w 100% to potwierdzić proszę napisać czy tonery oprócz niebieskiego posiadają chipy, czy nie?

Sugeruję kontakt ze sprzedającym i reklamowanie towaru w ramach gwarancji.
  • Poziom 9  
    Wieczny chip raczej działa inaczej nie byłbym w stanie drukować bez np jednego tonera. Liczniki pokazują cały czas, że toner są nowe.
  • Poziom 24  
    Jakie są objawy drukując na kartce kolor niebieski?
  • Poziom 9  
    Jego kompletny brak. Najlepiej widać to na stronie testowej, gdzie są niebieskie napisy, a u mnie ich nie ma.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Najprawdopodobniej brak któregoś styku toneru z drukarką, albo wewnątrz toneru.
  • Poziom 9  
    Teraz najlepsze - podłączyłem mój toner do innej drukarki i działa :-|
  • Poziom 24  
    To proszę sprawdzić teraz w swojej drukarce. Jak nie będzie działać to styki między drukarką a tonerem najprawdopodobniej się zabrudziły lub gdzieś w drukarce podgięła się blaszka łącząca toner z drukarką.
  • Poziom 9  
    U mnie nadal nie działa... Styki w drukarce są raczej ok inaczej by inny toner nie działał
  • Poziom 24  
    Proszę sprawdzić styk między drukarką a tonerem. Nowy toner może mieć inaczej wygiętą blaszkę która przewodzi i stąd pewnie problem.
    Tam nie ma się co psuć więc pozostaje tylko styk między tonerem a drukarką.

Można trochę poruszać włożonym tonerem i sprawdzić czy objawy wciąż są te same.

Proponuję dokładnie porównać oba tonery i sprawdzić różnicę (musi być) i ona jest winna.
  • Poziom 9  
    Toner zaczął działać :D Pomęczyłem go jeszcze troche, ale wkładając do drukarki tylko ten niebieski toner. Jak dał jakiś ślad działania przeczyściłem szczoteczką na sucho styki (mimo, że nic na nich nie było) i wkładając po kolei tonery drukowałem stronę testową i działa :D

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

UPDATE:
    Nie wiedzieć czemu, ale problem powrócił :/
    Toner zostawia jakieś ślady druku, ale tylko po prawej stronie kartki
    SL-460CW/CLX-3300 - Toner przestał drukować mimo, że posiada proszekSL-460CW/CLX-3300 - Toner przestał drukować mimo, że posiada proszek
    Toner nie "leje" gdyż na innych wydrukach są odpowiednie kształty, ale tylko na prawej skrajnej części kartki.
    W porównaniu do innych tonerów ten wydaje z siebie jakieś dźwięki podobne do mielenia czegoś i kręci się odrobinę ciężej.

Any ideas :?:
  • Poziom 24  
    W jaki sposób był robiony otwór w tonerze przed zasypaniem go proszkiem?
  • Poziom 9  
    Od góry na tej kropce, po lewej od strony napisu SAMSUNG. Za pomocą wiertła 11mm, ogólnie b.ostrożnie żeby nie uszkodzić tego w środku i aby nic tam nie wpadło
  • Poziom 24  
    Najprawdopodobniej wpadły opiłki plastiku z wiertła i dlatego te problemy.
    Sugeruję dokładnie odkurzyć toner, wysypać cały proszek i powinno pomóc.
  • Poziom 9  
    Opróżniłem go doszczętnie i wsypałem na nowo 20g proszku - 0 efektu :/