Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia wiatrowa -parądnica amerykanka - kilka pytań

16 Mar 2015 21:47 1683 2
  • Poziom 14  
    Witam elektrowiczów,
    mam zamiar wybudować małą elektrownię wiatrową - głównie w celach edukacyjnych
    ale też do produkcji prądu(zależy od mocy jaką uzyskam), średnie wiatry u mnie panujące to 3-10m/s. Problemu z materiałami nie mam, tylko zdobyć magnesy.
    Jest jedno ale, mianowicie wszystkie wzory z internetu ciężko mi zrozumieć - profesjonalistą nie jestem. Zdecydowałem się na 8 łopatowe śmigło i prądnicę typu amerykanka 18/24 (cewka/magnes). Jak wykonać hamowanie podczas wichury? Proszę o pomoc przy wymiarach poszczególnych elementów i wybór najkorzystniejszych części jakość/cena.
    Interesuje mnie kwestia prawna, czy potrzebuję zezwolenia na budowę.
    Potrzebuję typ magnesów, grubość i i ilość uzwojeń, długości i szerokości łopat oraz
    wysokości masztu.

Te dwa filmiki mnie zainspirowały:

Link

Link
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę przeczytać wiele pomocnych tematów we właściwym dziale!
  • Poziom 11  
    Witaj. Jeśli chodzi o śmigła to najbardziej nadają się śmigła 3 łopatowe,max 4. Bo czym więcej łopat to mniejsze obroty,a do prądnic typu amerykanka wszystkie wyjściowe obliczenia są do 300 obr.A co do hamulca,ja to zrobiłem w ten sposób,że
    na piastę wirnika zamontowałem tarczę hamulcową od poloneza,jako docisk klocka
    wykorzystałem silniczek z przekładnią od starej wkrętarki. i spełnia to moje założenia.dołączam jedną fotkę hamulca.
    Elektrownia wiatrowa -parądnica amerykanka - kilka pytań