Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Platan Micra , prezentacja numeru

robertjakim 16 Mar 2015 23:32 1032 2
  • #1 16 Mar 2015 23:32
    robertjakim
    Poziom 13  

Witam.

Mam problem z centralą Platan , a właściwie z niedoskonałą jej znajomością przeze mnie , ale od początku
    Platan Micra wersja 4.04.12 podłączone 4 linie miejskie analogowe ,
    Od kilku dni próbuję rozwiązać problem z brakiem prezentacji numeru dzwoniącego z zewnątrz na aparatach wewnętrznych ,
    nie wiem dokładnie kiedy problem się pojawił .
    SYtuacja wygląda tak w uprawnieniach abonentów kiedy jest zaznaczona opcja :
    CLIP FSK(numer) jest brak prezentacji numeru jakiegokolwiek
    CLIP FSK(data,czas) jest brak prezentacji numeru jakiegokolwiek
    CLIP FSK(opis abonenta) jest prezentacja numeru ale-dzwoniąc z zewnątrz na jeden z numerów linii miejskich
    pojawia sie na telefonach wewnętrznych ten numer linii miejskiej na który dzwonimy , a nie faktyczny numer telefonu dzwoniącego
    Ogólnie konfiguracja centrali jest prosta , brak jest zdefiniowanych LCR czy ACD ,czy innych wodotrysków jest zdefiniowanych
    kilka GWW , brak DISA czy Infolinia , tryby pracy praktycznie dwa od 8.00 do 16.00 i kolejny poza tymi godzinami , nie wiem co jeszcze
    może mieć wpływ na przekierowanie prezentacji numeru dwoniącego z lini miejskiej na numer wewnętrzny ? hmm
    obecnie brak mi pomysłów , oprócz resetu centrali do ustawień default-owych konfiguracji ponownej ?
    Będe wdzięczny za wszelkie pomysły i koncepcje .
    pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2015 11:38
    pol_s
    Poziom 25  

A operator wysyła clipa?

0
  • #3 17 Mar 2015 11:42
    robertjakim
    Poziom 13  

tak , wysyła

kurcze , jak sprawdzałem bezpośrednio był CLIP na linii miejskiej , teraz zmienił się operator i faktycznie CLIP jest zablokowany.

dzięki za pomoc.
    można zamknąć

0