Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór kotła do mieskania w domu dwulokalowym

Staniak1188 16 Mar 2015 23:36 726 3
  • #1 16 Mar 2015 23:36
    Staniak1188
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    Prosiłbym o pomoc w doborze kotła.

Posiadam pół domu jednorodzinnego z wydzielonymi dwoma lokalami mieszkalnymi.
    Układ jest mniej więcej taki - klatak schodowa jak w bloku - ok. 20 m2 w podstawie. Pełnowymiarowa piwnica ok. 90 m2 nie ogrzewana. ok 2,4 m wysokości
    Parter - lokal mieszkalny cioci - ogrzewany przez nią.
    Piętro - moje mieszkanie ok 90 m2. Pomieszczenia 3 m wysokości
    Strych - podzielony na dwie części po ok. 45 m2, aktualnie nieogrzewane. 1,5 - 4 m wysokości.
    Dach pokryty blachodachówką i ocieplony od spodu 15 cm wełny.
    Dom z lat 50. Nieocieplony, ściany o grubości ok 55 cm z cegły.

Aktualnie z ciotką posiadamy jeden piec na obydwa mieszkania, jednak chcę rozdzielić się. Zamierzam położyć sobie nową instalację i założyć własny piec gazowy w miejsce aktualnie użytkowanego przeze mnie przepływowego gazowego podgrzewacza wody.

Tak więc będę chciał jednym urządzeniem podgrzewać c.o i c.w.u
    Dodam, że piec maiłby ogrzać moje mieszkanie 90 m2, mieć zapas jak bym chciał przekształcić mojącześć stychu w mieszkania (45 m2), zasilić jeden z dwóch grzejników na klatce schodowej.

Piec zamierzam umieścić na strychu, odległość do najdalszego kranu to będzie pewnie ok. 6m (najmniej używanego). Do łazienki ok 3-4m.

Jak narazie zakładam jedną łazienkę, kuchnię i umywalkę w WC. W przyszłości możliwość zrobienia kolejnej łazienki na strychu.

Żonie zależy na utrzymywaniu stałej temperatury podczas kąpieli (żeby temperatura wody nie falowała). Chciałbym, żeby instalacja zabezpieczyła możliwość korzystania z c.w.u dla 4 osób przynajmniej.

Odnośnie ogrzewania zamierzam grzać większość pomieszczeń grzejnikami. Rozważam podłogowe w łazience i kuchni oraz przedpokoju - w sumie ok. 20 m2.

Dodam, że mam miekką wodę ze studni - nigdy nie muszę odkamieniać czajnika.

Nie zamierzam montować solarów.

Jak narazie najbardziej się skłaniam ku takiemu rozwiązaniu:

junkers-cerapur-acu-zwsb-24-28-3a

Prosiłbym o opinię, ewentualną poradę dlaczego tak a dlaczego nie polecicie takiego rozwiązania bądź innego.

0 3
  • #2 18 Mar 2015 07:53
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Bardzo dobry wybór.

1
  • #3 18 Mar 2015 11:31
    Bazyl44
    Poziom 15  

Fajny, kompaktowy kocioł . Dobrze, że masz miekką wodę przy tym rozwiązaniu. W razie konieczności jest możliwośc zrobienia cyrkulacji cwu (bez pompy dodatkowej).
    Musisz zwrócić uwagę, czy w msc montażu (strych?) temperatura nie spadnie poniżej zera i czy bedziesz miał mozniwośc przyłączenia sie do kanalizacji (odprowadzenie kondensatu)

1
  • #4 10 Kwi 2015 15:02
    Staniak1188
    Poziom 2  

Witam Panowie,
    Dzięki za odpowiedzi.
    W międzyczasie zostały mi zaproponowane jeszcze dwa kotły.

Viessmann Vitodens 111-W z zasobnikiem warstwowym 46 litrów o mocy 26kW

http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/...jne/Vitodens-111-W-wiszacy-z-zasobnikiem.html

oraz

Ferroli ECONCEPT STRATOS 25 kW z zasobnikiem warstowym 25l

http://www.ferroli.com.pl/urzadzenie/18/econcept-st

Czy możecie mi Panowie pomóc jak się ma ich jakosć/serwis/bezawaryjność do wspomnianego przeze mnie wcześniej Junkersa?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo