Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 55" w okolicach 4000-5000 zł, Sony KLD-55W829b czy coś innego?

tom_ex 17 Mar 2015 09:57 2625 42
  • #1 17 Mar 2015 09:57
    tom_ex
    Poziom 15  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słabo
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic PV80
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz i ostrość, funkcje multimedialne
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD 720/1080p
    10 Jakie urządzenia? TV cyfrowa, XBox 360, PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, wiadomości
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
    16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung, ale nie upieram się mocno
    17. Preferencje co do wielkości? 55", ewentualnie 50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niedopracowane, niewygodne oprogramowanie, brak supportu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000-5000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak, ale traktuję to raczej jako bajer

Nie znalazłem w miarę aktualnego podobnego wątku, więc proszę o pomoc. Aktualnie nastawiam się na Sony KLD-55W829b, ale zastanawiam się, czy nie rozważyć również Samsungów (funkcje multimedialne).

Dzięki!

0 29
  • #2 17 Mar 2015 20:28
    macijowu
    Poziom 15  

Philips 55PFS7909 z szybkim prockiem na pokładzie nie powinien stanowić problemu jeśli chodzi o szybkość działania.

0
  • #3 17 Mar 2015 20:32
    tom_ex
    Poziom 15  

55PFS7909? Nie pomyliłeś się w modelu?

Poza tym, czy te Philipsy rzeczywiście są takie dobre? Na przestrzeni lat, ilekroć miałem do czynienia z tą firmą, szybko dostawałem mdłości. :P

Co raz bardziej odchodzę od pomysłu z KLD-55W829b - brak obsługi napisów po DLNA. Samsungi radzą sobie z tym bez problemu.

0
  • #4 19 Mar 2015 10:25
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Spory budżet - za takie pieniądze są już naprawdę bardzo solidne TV do wyboru.

Polecam sprawdzić Samsunga H7000, Philipsa PFS8109 lub Sony W805B (oferuje taką samą jakośc obrazu co 829B), jednak widzę, że
    z Sony już raczej rezygnujesz.

Rzuć okiem na profesjonalne testy:

H7000 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-ue55h7000-lcd-led-3d-full-hd-se-r1030

Philips PFS8109 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...philips-55pfs810912-48pfs810912-seria-8-r1016

Sony W805B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Jeśli jednak trochę niżej z budżetem, warto spojrzeć na Samsunga H6400

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

0
  • #5 19 Mar 2015 10:51
    tom_ex
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź. Od czasu założenia tego wątku nieco zweryfikowałem swoje poglądy.

Aktualnie niestety chyba skreślam wszystko inne niż Samsung. Niestety, ale możliwość odtwarzania napisów do filmów poprzez DLNA jest dla mnie dość ważna, a z tego co widzę, jedynie Samsung sobie z tym radzi. Z tego co czytam, Philips również daje radę, ale wymagane jest embedowanie napisów do MVK (mógłbym to ostatecznie przeboleć). Nie wiem, jak jest w przypadku Sony.

Żałuję dość Philipsa, bo ponoć Ambilight to nie jest tylko bajer. Entuzjastyczne opinie robią wrażenie. PFS8109 wydaje się świetny, ale wysoki input lag to bariera nie do przejścia.

W Samsungu celuję właśnie w H6400 w wersji 55". Zastanawiałem się również nad 50", ale ponoć różnica jest nie tylko w rozmiarze - inna matryca.
    Gdyby H7000 istniał w wersji 50" brałbym bez zastanowienia. Podsumowując, zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 55" H6400 a 46" H7000.

0
  • #6 19 Mar 2015 14:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale przecież wystarczy Ci na super wypasionego Philipsa 55PFS8109.
    Sprzedają się teraz w nowej cenie rewelacyjnie.
    Czytanie napisów działa, ale masz jeszcze poczwórny ambilight, super czerń i głębię obrazu.
    No i masz z kalibracją profesjonalną gratis.

Input Lag jest też już do akceptacji szczególnie gdy grasz u siebie.

0
  • #7 19 Mar 2015 14:53
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Input Lag jest też już do akceptacji szczególnie gdy grasz u siebie.

Co znaczy "gdy grasz u siebie"???

0
  • #8 19 Mar 2015 17:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Input Lag ma znacznie największy jak grasz w sieci z zawodowcami.

0
  • #9 19 Mar 2015 17:33
    tom_ex
    Poziom 15  

Tak jak pisałem - input lag to bariera nie do przejścia.

0
  • #10 19 Mar 2015 17:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A ile grasz w sieci i w jakie gry ?

0
  • #11 19 Mar 2015 17:39
    tom_ex
    Poziom 15  

Głównie Fifa. Zmieniam tv m.in. pod kątem grania. 50ms to już nie najlepiej, 100ms to tragedia.

0
  • #12 19 Mar 2015 17:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja wiem dokładnie jak działa Input Lag i jakie ma przełożenie.
    Jeśli grasz w sieci to masz do wyboru tylko Toshibę L7453 - bo ma 9 ms opóźnienie.
    Ale wiele osób które gra w zaciszu domowym zadowala się również modelem Philipsa.
    Więc wszystko zależy od potrzeb i doświadczenia użytkownika.

0
  • #13 19 Mar 2015 17:55
    tom_ex
    Poziom 15  

Właśnie dlatego wybieram rozwiązanie pośrednie a nie skrajne.

0
  • #14 19 Mar 2015 17:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale przecież do grania wystarczy na Toshibę 55L7453 - bo kosztuje 4150 zł z kalibracją gratis.
    I masz tu wszystko, łącznie z lepszą jakością obrazu.

0
  • #15 19 Mar 2015 19:07
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    bo kosztuje 4150 zł z kalibracją gratis

Kalibracją gratis?

LOCOLOCO napisał:
    I masz tu wszystko, łącznie z lepszą jakością obrazu.

Z rozbudowanym Smart TV i napisami po DLNA?

0
  • #17 19 Mar 2015 20:28
    tom_ex
    Poziom 15  

@Kazimierz Szarnowicz, obaj już to wiemy, ale ciekaw jestem, jak wyglądałby dalszy marketing kolegi @LOCOLOCO. :)

0
  • #18 19 Mar 2015 22:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie rozmieszaj mnie. Jak chcę mieć 900000 aplikacji to paruję smartfona i mam.
    Jak chcę korzystać z 10000 razy większej ilości aplikacji niż jest w Samsungu - to podłączam dongla z androidem i mam 900.000 aplikacji jakie mi się tylko zamarzą.
    Już użytkownicy w Rosji myślą mądrzej bo deklarują że Smart jak chcą to wystarczy połączyć PC pod telewizor i mają co dusza zapragnie a nie tylko mizerną ofertę producenta telewizorów.
    Nawet Rosjanie wybierają jakość jako najważniejszą rzecz i nie epatują wyimaginowaną ilością aplikacji.
    Dlatego też teraz telewizory z Androidem będą święciły swój sukces, właśnie dla tych którzy nie potrafią podłączyć boxa Apple, smartfona, tableta, PC czy choćby dongla.

A jakość obrazu w Toshibie jest extra.
    A wszystko inne da się już podłączyć na poziomie umiejętności dzieci ze szkoły podstawowej.

0
  • #19 19 Mar 2015 22:33
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Już użytkownicy w Rosji myślą mądrzej bo deklarują że Smart jak chcą to wystarczy połączyć PC pod telewizor i mają co dusza zapragnie a nie tylko mizerną ofertę producenta telewizorów.
    Nawet Rosjanie wybierają jakość jako najważniejszą rzecz i nie epatują wyimaginowaną ilością aplikacji.

Od kilku lat mam stałą konfigurację: TV + kino domowe <> router HDMI <> PC / XBox, więc wiem z czym się wiąże takie rozwiązanie. Owszem, daje największe możliwości, ale wygoda jest mocno ograniczona.

LOCOLOCO napisał:
    Dlatego też teraz telewizory z Androidem będą święciły swój sukces, właśnie dla tych którzy nie potrafią podłączyć boxa Apple, smartfona, tableta, PC czy choćby dongla.

Tak samo jak komórki z Androidem. Po 3 latach zauważalne spowolnienie działania, brak wsparcia dla aplikacji i wymiana TV. Bardzo opłacalne. Sam jestem za otwartym oprogramowaniem (w niemal każdym możliwym aspekcie), ale w przypadku TV, których głównym use case'em jest przełączenie kanału może być to porażka dla użytkownika.

LOCOLOCO napisał:
    A jakość obrazu w Toshibie jest extra.

"Extra" to dość mało miarodajne określenie.

0
  • #20 19 Mar 2015 23:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wygoda?
    Przecież paruję komputer bezprzewodowo.
    Mam pełen komfort.

Faktycznie - lepiej powiedziane będzie , że Toshiba gra co do jakości obrazu znakomicie.

0
  • #21 20 Mar 2015 10:46
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Wygoda?
    Przecież paruję komputer bezprzewodowo.
    Mam pełen komfort.

Poprzez brak komfortu nie miałem na myśli kwestii połączenia. Chodzi mi raczej o konieczność obsługi dwóch (lub więcej) urządzeń jednocześnie. Jeżeli korzystamy z NASa (a w nim serwera DLNA), to wtedy komputer służy niemal wyłącznie jako proxy, którego spokojnie można by uniknąć. Co więcej, z komputera może ktoś korzystać.

Proponuję zakończyć, bo jest to rozmowa nie na temat.

0
  • #22 20 Mar 2015 13:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale ja obsługuję wiole urządzeń w domu, mam podzielność uwagi i wolę 100 razy jakość niż jakoś.

0
  • #23 20 Mar 2015 13:28
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Ale ja obsługuję wiole urządzeń w domu, mam podzielność uwagi i wolę 100 razy jakość niż jakoś.

Nie bardzo wiem, jak to jest związane z tematem.

0
  • #24 20 Mar 2015 13:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ano bardzo prosto. Chodzi o to że wolę jakość obrazu w telewizorze bo wszystkie inne rzeczy mogę podłączyć. Nie muszę mieć kombajnu cierpiąc przy tym na jakości obrazu.
    Jakość dla mnie jest najważniejsza.
    Ale rozumiem Twoje potrzeby i szanuję.
    Ja stawiam na jakość .

0
  • #25 20 Mar 2015 13:35
    tom_ex
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Ale rozumiem Twoje potrzeby i szanuję.
    Ja stawiam na jakość .

No rozumiem, ale wyraźnie napisałem co jest dla mnie ważne, a taka dyskusja w tym miejscu doprowadza jedynie do szumu informacyjnego.

0
  • #26 20 Mar 2015 13:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież wyraźnie nakreśliłeś, że wolisz Samsunga bo ma więcej aplikacji.
    JA wolę telewizory które lepiej grają k, tym bardziej że Samsung przysiadł z rozwojem aplikacji a Philips, Sony, Sharp , Haier i inni rozwijają Androida i tam będzie 900.000 aplikacji:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/117890-p...h-na-rok-2015-konwencja-barcelona-2015-a.html
    Mam i jakość i aplikacje.
    I tu nie ma żadnego marketingu.

0
  • #27 23 Mar 2015 21:37
    gabal
    Poziom 7  

tom_ex napisał:
    Głównie Fifa. Zmieniam tv m.in. pod kątem grania. 50ms to już nie najlepiej, 100ms to tragedia.

Można wiedzieć co wybrałeś, okazuje się że mam praktycznie identyczne preferencję i głupieje z każdym dniem czytania opinii.

Nie mogę też znaleźć jakie opóźnienie ma matryca w Samsungu H6400 orientuje się ktoś?

0
  • #28 23 Mar 2015 22:26
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

gabal napisał:
    tom_ex napisał:

Można wiedzieć co wybrałeś, okazuje się że mam praktycznie identyczne preferencję i głupieje z każdym dniem czytania opinii.

Nie mogę też znaleźć jakie opóźnienie ma matryca w Samsungu H6400 orientuje się ktoś?

Według poniższego testu rzędu 42.7 [msec]
    http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

1
  • #29 24 Mar 2015 10:07
    tom_ex
    Poziom 15  

gabal napisał:

Wybrałem UE46H7000, wczoraj zakupiłem.

Przed zakupem kilkoro ludzi odradzało mi pozbycie się starej plazmy - popularny model PV80, argumentując, że rzadko który współczesny TV jest w stanie pobić tę plazmę pod względem jakości obrazu. Zdecydowanie się mylili.

Kolory są świetne, chociaż na początku wydawały się nieco blade. Po zmianie kilku podstawowych ustawień nabrały życia, a jeszcze nie było pełnej kalibracji. Ostrość obrazu jest niesamowita. Co ciekawe, czerń również bije na głowę plazmę, a tego się nie spodziewałem.

Jeszcze za wcześnie, aby w pełni ocenić zakup, ale jak narazie jestem zachwycony.

2
  • #30 24 Mar 2015 10:23
    gabal
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanko do tom_ex - co wpłynęło na decyzję - że wybrałeś UE55H7000 a nie np. UE55H6400 o którym wcześniej pisałeś, bo różnica cenowa jednak spora, może ja nie wychwytuje diametralnych różnic pomiędzy nimi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo