Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralny zamek fiat doblo 2002 r.nie działa z kluczyka i pilota /

MteuszA 17 Mar 2015 19:12 10491 8
    MteuszA
    Level 8  
    Witam !!! na początek chce zaznaczyć że wiem że na temat centralnego zamka doblo jest trochę tematów ale takiego nie znalazłem . Mianowicie jak przekręce kluczyk słychać jak siłowniki się zamykają ale odrazu się otwierają tak samo z pilota (aczkolwiek alarm się uruchamia ) rozebrałem drzwi aby zobaczyć czy sie nic nie blokuje . Z tyłu w lewych drzwiach był urwany jeden kabelek od siłownika zlutowałem i dalej to samo . Jeszcze mnie zastanawia zamek na dole też z tyłu czy w chwili włączenia pilotem też nie powinien zaskakiwać ??? czy to że nie ma żadnej reakcji to może być przyczyna ??? jeszcze dostrzegłem że przy przy wyjce jest urwany jeden przewód jest to system fiatoski fabryczny wiec do głośnika dochodzi wiele czarnych przewodów prosił bym o pomoć bo nigdzie nie mogę w tym momencie się autem ruszyć . jeszcze świeci się kontrolka otwartych . prosze być wyrozumiałym i proszę o pomoc . !!!
    bc_107
    Level 17  
    MteuszA
    Masz uszkodzony któryś z włączników krańcowych drzwi, dlatego zamek centralny nie uzbraja się (próbuje zamknąć i natychmiast odbija).
    MteuszA
    Level 8  
    jak to sprawdzić ? wiesz może jakie to są kolory przewodów ? we wszystkich drzwiach są ??? jakiś schemat do tego by wiele pomógł .
  • Helpful post
    bc_107
    Level 17  
    Włączniki są we wszystkich drzwiach. Nie zauważyłeś wcześniej, czy nie ma kłopotu z gaśnięciem oświetlenia wewnątrz samochodu przy zamykaniu któryś z nich?
    Schemat może znajdziesz na http://fiatklubpolska.pl/download/kategoria/4
    MteuszA
    Level 8  
    nie zauważyłem auto posiadam od czterech dni nie zdążyłem wszystkiego sprawdzić

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Czyli wychodzi na to że muszą być zamknięte wszystkie drzwi żeby centralny zadziałał ???
  • Helpful post
    bc_107
    Level 17  
    Tak.

MteuszA
    Level 8  
    wielkie dzięki za schematy . a może ktoś wie jak fizycznie te krańcowe się łączą bo dostęp do klamek przednich jest utrudniony ( zasłonięty blacha ) oraz oczywiście seryjne mocowanie klamki w niczym nie pomaga . a nie chce niczego nie potrzebnie rozbierać jak ktoś to naprawiał niech opisze dzięki wielkie .
  • Helpful post
    bc_107
    Level 17  
    Wyłącznik jest elementem zamka, który z klamką zewnętrzną i wewnętrzną połączony jest cięgłami. Do zamka dostaniesz się demontując wewnętrzne poszycie drzwi.
    uki-tech
    Level 2  
    cześć, chciałem zapytać czy doblo cargo mk1 2004 powinno mieć centralny zamek zamykający tył? u mnie nie działa. Działa z przodu tylko, bez sygnału ani migania światłami i z jakimś pilotem bez logo fiata więc też nie wiem czy to seria.