Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euteris, pompa wody - Pompa wody powietrze-woda wyrzuca rożnicówkę

17 Mar 2015 19:43 1587 2

• Poziom 2  
    Panowie,
    ECO HOT WATER
    Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania
    ciepłej wody użytkowej.

Problem: Wystapil blad EE1.
    Naprawilem go wymieniajac kondensator podlaczony do wentylatora (na oryginalny!).
    Zanim tego dokonalem wyrzucalo zabezpieczenie (roznicowka). Po wymianie kondensatora roznicowka jest wyrzucana sporadycznie raz na 3 dni WYLACZNIE W NOCY.
    Pompa dziala normalnie (pozornie - bo przeciez wywala roznicowke ;).
    Jestem z Warszawy ale jak dotad nie udalo mi sie namierzyc zadnego "kumatego" serwisu, ktory moglby sie podjac przegladu tej pompy (np. sprawdzic gaz/kompresor/anode etc.).
    Firma Euteris zawinela sie z rynku w okolicach 2011/2012. Pompa dziala u mnie od 6 lat bez najmniejszych ingerencji serwisowych.
    Dysponuje wylacznie manualem dla domownika. Nie posiadam instrukcji technicznej i do tej pory nie udalo mi sie jej namierzyc.
    Zalaczam ponizej fotki samej pompy, roznicowki i kilka schematow z w.w. instrukcji...

Euteris, pompa wody - Pompa wody powietrze-woda wyrzuca rożnicówkę Euteris, pompa wody - Pompa wody powietrze-woda wyrzuca rożnicówkę Euteris, pompa wody - Pompa wody powietrze-woda wyrzuca rożnicówkę Euteris, pompa wody - Pompa wody powietrze-woda wyrzuca rożnicówkę
  • Poziom 12  
    Może jakiś przewód jest luźny lub z przytartą izolacją i czasem dotyka innej części metalowej.

• Poziom 2  
    Niestety, ruszalem przewodami na zywca i wszystko dzialalo - ja takze zyje ;)