Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą graficzną Fujitsu-Siemens amilopro V3505

17 Mar 2015 20:23 681 4
  • Poziom 2  
    Witam, od kilku lat jestem posiadaczem laptop`a FUJITSU-SIEMENS AMILOPRO V3505. Ostatnio padła mi matryca, a dokładniej mówiąc mój 8 miesięczny syn ściągnął go z biurka na panele. Matryca się posypała. Nic strasznego kupiłem na allegro asus`a a6r i przełożyłem matrycę, oczywiście nie bez problemów. Okazało się, że mocowania nie pasują. Na całe szczęście na swoim skromnym warsztaciku dorobiłem nową zabudowę matrycy i nawet w oryginalną ramkę Siemensa się zmieściła.
    Teraz mam inny problem. Wszystko w lapku hasa, ale zastanawiam się nad kilkoma rzeczami, m.in.
    Czy asus posiada lepszą kartę graficzną z akceleratorem 3d(ja posiadam jakieś goowno pod nazwą INTEL FAMILLY CHIPSET coś tam, coś tam) i czy jest opcja przełożenia grafiki?
    jak ktoś może niech pomoże...

Pozdrawiam

Michał
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Powinieneś być zadowolony z racji posiadania w Fujitsu karty Intela, to mało awaryjny chipset. W A6r masz zapewne ATI Radeon Xpress 200 a to ta sama półka co karta Intela i nie jest możliwa jest ich zamiana.
    Miałem w ręku oba laptopy, obie matryce wymieniałem i zapewniam, że zamiana matryc nie wymaga żadnego "rzeźbienia", gołe matryce wymieniamy "plug & play".
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    m.ast85 napisał:
    ja posiadam jakieś goowno pod nazwą INTEL FAMILLY CHIPSET coś tam, coś tam) i czy jest opcja przełożenia grafiki?

Nie ma opcji przełożenia.
  • Poziom 2  
    Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość dołożenia- zainstalowania akceleratora 3D?
    Większość lepszych gier bazuje na silniku graficznym, który wymaga akceleracji 3d, a co za tym idzie na moim lapku po prostu je wywala. Instalują się prawidłowo, ale po odpaleniu pokazuje się komunikat dotyczący braku akceleratora.
    Stąd też moje pytanie dotyczące możliwości dołożenia lub instalacji programu zastępującego w/w element.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    m.ast85 napisał:
    Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość dołożenia- zainstalowania akceleratora 3D?

Niestety nie.