Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf xf 105 - Podłączenie świateł do jazdy dziennej

17 Mar 2015 21:07 3579 5
  • Poziom 15  
    Witam chciał bym podłączyć światła do jazdy dziennej mam dwie lampki z trzema kabelkami plus masa i na ten trzeci gdy dam plus lampka się wyłącza czyli trzeba go podłączyć pod pozycję?. Kolejne pytanie, mają świecić po odpaleniu samochodu czy po przekręceniu stacyjki a może przez jakiś przełącznik dodatkowy?. Gdzie znaleźć napięcia po stacyjce i po odpaleniu samochodu? :D Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Światła mają świecić po przekręceniu stacyjki i zgasnąć przy włączeniu świateł postojowych.
  • Poziom 15  
    A gdzie znaleźć napięcia po stacyjce?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista - DAF Trucks
    jakikolwiek czerwony przewód o numerze 1010 jest napięciem po zaponie ale odradzam Ci podłączanie się pod przewody pod maską pod czarną pokrywą gdyż te zapewne zasilają najprawdopodobniej albo ECU silnika, albo ECU systemu EAS, albo jest to napięcie dla tylnego lub przedniego modulatora albo i jest to napięcie do gniazda EBS przyczepy.
    Podłączenie się pod którykolwiek z tych przewodów to proszenie się o kłopoty- jak tylko twoje lampki będą miały zwarcie to spali bezpiecznik od któregoś z powyższych systemów co w trakcie jazdy może oznaczać niemałe problemy (szczególnie z EBS albo DMICI).A to jest już niebezpieczne.
    Poszukaj za tablicą z bezpiecznikami któryś z przewodów 1010 który podłączony jest do jakiegoś bezpiecznika na desce który po spaleniu nie spowoduje żadnego ryzyka- np. zasilanie do dmuchawy.
  • Poziom 15  
    Właśnie się tak zastanawiałem chciałem dołożyć jakiś mniejszy bezpiecznik ale zrezygnowałem i zrobię tak jak piszesz przy płycie bezpieczników znajdę zasilanie serdeczne dzięki