Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensatory i układy SMD - polaryazcja

17 Mar 2015 21:17 948 1
  • Poziom 14  
    Witam. Zamówiłem sobie do złożenia kit szkoleniowy AVT2812. Występuje w nim kilka elementów SMD - rezystory, kondensator, tranzystor i scalak.

- Rezystory (w tym wypadku czarne z białymi napisami) polaryzacji nie mają to wiem na pewno,
    - Kondensatory (w tym wypadku beżowy) niektóre mają polaryzację. Ten C1 jednak nie różni się po obu stronach wizualnie niczym, a na schemacie pozostałe kondensatory mają zaznaczony + i - (plus symbolem i białą okładziną, a minus czarną okładziną), podczas gdy ten SMD (C1) nie ma symbolu plus a obie okładziny czarne, zatem wydaje mi się, że nie ma on polaryzacji?
    - Układ NE555 zdecydowanie należy podłączyć w odpowiednim ustawieniu, na projekcie płytki jeden bok układu ma zaznaczony taki wąski pasek (na tym projekcie jest to górny bok układu), a w rzeczywistości jeden z boków układu jest ostro ścięty w dół, a jeden ma taki "spad"/ścięty bok - ten spad to miejsce odpowiadające temu paskowi na projekcie płytki?

Załączam zdjęcia i obrazki.

Kondensator C1 Kondensatory i układy SMD - polaryazcja Układ NE555 Kondensatory i układy SMD - polaryazcja Rezystory Kondensatory i układy SMD - polaryazcja Projekt PCB Kondensatory i układy SMD - polaryazcja Schemat ideowy Kondensatory i układy SMD - polaryazcja
    Rzut boczny układu NE555 i jego ściętego boku Kondensatory i układy SMD - polaryazcja

To na pewno banalne pytania ale chciałem się upewnić aby prawidłowo podłączyć te elementy.

Pozdrawiam,
    ladovnik
  • PCBway