Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51/60 gaśnie na ciepłym silniku

17 Mar 2015 21:27 2682 9
  • Poziom 6  
    Witam posiadam simsona s51/60 motor zimny odpala w miarę dobrze.
    Gdy odpalam simsona to mi (tylko jeden) raz strzeli w tłumik a potem wszystko normalnie pracuje (zapłon ustawiony).Motor jest zrywny, szybki gdy jest zimny ale z czasem traci moc o 5-10 km/na godzinę i dziwnie przerywa gdy zgaszę motor po dwóch kilometrach jeszcze odpala, po 5 kilometrach gdy go zgaszę to muszę kilka razy kopnąć i przez 15 sekund nie wchodzi na obroty.Natomiast gdy przejadę z 10 km zaczyna gasnąc i strzela w gaźnik i w tłumik.(problem po kilku minutach znika) Zapłon platynowy świeca jest jak kawa z mlekiem gdy dam iglicę na dolny ząbek to robi się czarna ustawiony na 0,4mm .Liczę że pomożecie męczę się z simsonem od kilku miesięcy był robiony generalny remont silnika wcześniej miałem ten sam problem (nowy gaźnik lecz elektryka stara zmieniałem już świece i fajkę.
    Dzięki za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    A skąd może łapać to powietrze bo przez gaźnik raczej nie??.
  • Poziom 17  
    Zaczyni od świecy jak przestanie chodzić załóż inna sprawną i zobacz co się stanie.
    Zainwestuj w nowy kondensator.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    A więc tak: po zmianie świecy problem nie znika. Lewe powietrze raczej nie na poprzednim gaźniku i uszczelkach było tak samo a simmeringi też były wymieniane. Iskrownik nie pamiętam kiedy był wymieniany, ale wygląda normalnie i jeszcze jedno po ostatniej jeździe Simson na biegu jałowym działa dobrze, a po wbiciu biegu przy gazie poniżej połowy manetki przygasa i przerywa. Gdy wrzucę bieg na przykład trzeci czuje jak motor gaśnie, a po dodaniu gazu znów odpala.
  • Poziom 41  
    ziempiotr napisał:
    Zainwestuj w nowy kondensator.
  • Poziom 13  
    A może po prostu ci puchnie tłok dzisiejsze tłoki z aluminium są słabej jakości więc może to jest przyczyną lub cewka zapłonowa ma jakieś przebicie spróbuj zrobić zapłon bateryjny chyba że taki masz i akumulator jest słabo ładowany.
  • Poziom 7  
    Kolega saturas93 ma rację, chińskie tłoki tak mają, słyszałem że można tłok wygotować w oleju przez 5h, ale nie jestem pewien za to.
  • Poziom 39  
    Z kiepskim tłokiem byłby inny problem. Gotowanie tłoka nie ma sensu. Tłoki do Simsona są źle wykonane. Oryginalne DDR były bardzo ciasno spasowane, ale przy dobrej jakości stopie i dokładnej obróbce jeździły bez większych problemów.
    Raczej problem tkwi w układzie zapłonowym, regulacji gaźnika i być może w sposobie wykonania remontu silnika (szczelność komory korbowej). Nałożenie się tych czynników będzie wywoływać w.w. objawy.