Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytanie nr VIN z VW Golfa benzyna - wyświetla że to Bora diesel

Adam2106 17 Mar 2015 21:37 1809 9
  • #1 17 Mar 2015 21:37
    Adam2106
    Poziom 5  

Witam
    Mam następujący problem chcę kupić samochód WV Golfa IV przed zakupem zczytałem nr VIN jednak po wrzuceniu go do internetu i zdekodowaniu wyświetla mi że to model Bora w dodatku diesel 1.8 a nie golf IV 1.4 w benzynie. Co jest grane czy ktoś mi to wyjaśni?

0 9
  • #2 17 Mar 2015 22:17
    tomiok
    Poziom 33  

Skontaktuj się z autoryzowanym serwisem VW, podaj im VIN poproś o pomoc w identyfikacji.
    Ja bym odpuścił auto gdzie nie zgadzają się nr. VIN.

0
  • #3 21 Mar 2015 21:57
    soltyk
    Poziom 12  

To że wyświetla się inny silnik to żaden powód do zmartwień. Ktoś wymienił Diesla na benzynę i tyle. Ale jak sedan mógł zmienić się w hatchbacka? W dowodzie stoi Golf i jest ten numer Vin?

0
  • #4 21 Mar 2015 22:37
    sleak
    Poziom 6  

Jak na mój gust przebite numery i myśleli, że ktoś się nie zorientuje, bo Bora to przecież to nic innego, jak Golf sedan. No albo jeszcze jedna opcja, że po prostu jest burdel, bo istnieją takie ewenementy, jak "peżoty", "dodże" i tym podobne... Nie wiem, czy akurat w VW udzielają informacji, ale niektóre marki są niechętne do udostępniania historii nawet właścicielowi, inne podadzą praktycznie każdemu, więc najlepiej skontaktować się z ASO, bo też skreślać samochód z powodu ewentualnego błędu nie ma sensu. Weź pod uwagę, że jeśli to pomyłka, to Ty jako właściciel musisz ją później odkręcić, więc się zastanów, czy się opłaca. Ja osobiście bym sobie odpuścił.

0
  • #6 22 Mar 2015 13:05
    ociz
    Moderator Samochody

Nie wymyślajcie żadnych spisków, po prostu ten dekoder nic nie warty.
    W numerze VIN VW nawet nie ma informacji o silniku. Bora i Golf mają ten sam identyfikator.

0
  • #7 22 Mar 2015 13:09
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 22 Mar 2015 14:10
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Ociz, po nr VIN sprawdzisz kolor auta, wyposażenie itp.
    Tyle że nie dekoderem z netu.
    Są osoby które pracują w VW i takie dane udostępniają.
    VW poda informację ale tylko właścicielowi auta - czyli jak Twoje dane będą w dowodzie rejestracyjnym.
    Znając nr rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji możesz sprawdzić co to za auto, do kiedy ma ważny przegląd i OC. Tam będą raczej dane wpisane z pierwszej rejestracji więc powinno się zgadzać z tym że to Golf.

0
  • #9 22 Mar 2015 14:35
    ociz
    Moderator Samochody

grala1 napisał:
    Ociz, po nr VIN sprawdzisz kolor auta, wyposażenie itp.

Owszem, tylko że to nie są informacje zapisane w VIN a w bazie danych.
    grala1 napisał:
    Znając nr rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji możesz sprawdzić co to za auto, do kiedy ma ważny przegląd i OC.

Zapomniałeś chyba dodać gdzie - https://historiapojazdu.gov.pl/

0
  • #10 22 Mar 2015 19:36
    nasty_photon
    Poziom 22  

grala1 napisał:

Znając nr rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji możesz sprawdzić co to za auto, do kiedy ma ważny przegląd i OC. Tam będą raczej dane wpisane z pierwszej rejestracji więc powinno się zgadzać z tym że to Golf.

Wystarczy sam VIN lub nr rejestracyjny:
    https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

0