Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książki i materiały do nauki Java

delete_del 17 Mar 2015 21:57 852 4
  • #1 17 Mar 2015 21:57
    delete_del
    Poziom 10  

Witam,
    Może i temat był ale kilka lat temu na forum. Bardzo proszę o informację co polecacie do gruntownej i wnikliwej nauki programowania w Java SE.
    Zwykle w książkach są błędy i nie chciałbym wydawać niepotrzebnie pieniędzy nie znając zawartości. Czy możecie napisać co polecacie?
    Chodzi mi o programowanie od A do Z. Od początkującego do zaawansowanego.
    Za odpowiedzi dziękuje.

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2015 23:54
    rufek90
    Poziom 24  

delete_del napisał:
    Witam,
    Może i temat był ale kilka lat temu na forum.

Ostatni podobny był 2 dni temu, https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3004989.html

Naprawdę myślisz, że przez kilka lat nikt na elektrodzie nie odważył się zapytać o polecane książki? :)

1
  • Pomocny post
    #3 18 Mar 2015 09:11
    Marvinn8686
    Poziom 20  

Cytat:
    Zwykle w książkach są błędy i nie chciałbym wydawać niepotrzebnie pieniędzy nie znając zawartości

Jeśli książka wydaje się interesująca, a była oryginalnie wydana po angielsku, dobrze zajrzeć na amazona i sprawdzić recenzje. Popularniejsze książki mają sporo głosów, a same recenzje użytkowników też są oceniane. Zawsze sprawdzam recenzję uważaną za najbardziej pomocną i w 90% są to przydatne informacje na temat książki.
    Oczywiście zdarzają się też błędy wynikające z tłumaczenia czy niedbałej korekty. Jeżeli książka jest wydana przez helion można sprawdzić jej komentarze na ich stronie, sporo ludzi dzieli się tam spostrzeżeniami (m.in. negatywnymi opiniami o tłumaczeniu itd.). Inne krajowe wydawnictwa zdają się nie mieć dość użytkowników i tego typu informacji od użytkowników na ich stronach nie uświadczysz.

Co do samej książki dla początkującego, to może:
    Herbert Schildt "Java. Kompendium programisty. Wydanie VIII" (org. "Java The Complete Reference, 8th Edition")

1
  • Pomocny post
    #4 18 Mar 2015 23:25
    rufek90
    Poziom 24  

Jak bym się nie przejmował błędami w książkach. Czytuję polskie książki o programowaniu i znalezienie błędu graniczy często z uczuciem lekkiego zażenowania, ale raczej wzbudzało moją czujność i satysfakcję, ze znalezienia błędu, niż powodowało jakieś jakieś problemy przy developmencie. Zwykle znajdowałem błędy tak trywialne, że każda osoba świadomie przepisująca kod powinna się połapać, że coś jest nie tak.

Czy w internetowych tutorialach błędów nie ma? :) Tam co prawda często czuwa społeczność zgłaszająca błędy, ale tak samo w polskich książkach, np. Helionu masz możliwość zgłaszania errat i wszystkie błędy, które ja wyłapałem czytając książki o jQuery, CSS czy HTML, znalazły się wcześniej w erratach i w następnych wydaniach zostaną pewnie poprawione.

Pamiętaj, że książka zwykle pozwala się skupić na całości zagadnienia. Szukając na własną rękę tutoriali nie znając w pełni zagadnienia, w którym chcesz zdobyć wiedzę narażasz się na to, że pominiesz coś wartościowego.

1
  • #5 20 Mar 2015 18:03
    Zum
    Poziom 9  

Jeżeli zaczynasz od 0 to polecam książkę: "rusz głową: java". Zaletą książki jest bardzo prosty i zrozumiały język. Ma się wrażenie, że jest to książka dla dzieci a nie do nauki programowania. dzięki temu łatwo opanować podstawy i zrozumieć o co tak właściwie chodzi. Minusem tej książki jest to, że jest w niej sporo lania wody tak samo jak i materiał zawarty nie jest zbyt szeroki. Niemniej podstawy ta pozycja przedstawia bardzo dobrze.

0