Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opus cs 2208 - odwrotne obroty niszczarki

17 Mar 2015 22:15 2586 20
  • Poziom 10  
    Witam. Niszczarka wykonuje odwrotne ruchy, tzn. nie wciąga lecz wypycha papier. Przez czujnik też nie reaguje. Proszę o pomoc.
    Opus cs 2208 - odwrotne obroty niszczarki Opus cs 2208 - odwrotne obroty niszczarki
  • Poziom 33  
    Jaka pomoc masz na mysli - zdalnie chcesz to naprawic?
    Gorszych zdjec juz sie nie dalo zrobic?
    Masz czym i wiesz jak pomierzyc elementy lub napiecia w ukladzie?
  • Poziom 10  
    Pytanie jasno sformułowane. Problem określony (przeciwne obroty silnika). Zdjęcia tylko poglądowe. Co do mierzenia, to ma takie ustrojstwo. Mimo wszystko dziękuję za wpis.
  • Poziom 32  
    Witam,
    sprawdź przełącznik po prawej stronie zapewne jest w pozycji "REW" wtedy niszczarka wypluwa papier. Przestaw w pozycję "AUTO" i powinno być O.K.
  • Poziom 10  
    OK :-) takie rzeczy sprawdziłem. To nie to.
  • Poziom 33  
    Uwazasz, ze pytanie jest jasno sformulowane i problem jest okreslony wyraznie oraz wystarcza to do postawienia "diagnozy" wiec poczekamy na jakies sensowne porady.
    Lepsze zdjecia sa potrzebne do podejrzenia jak jest sterownik zbudowany i co ewentualnie mozna sprawdzic.
    Powodzenia.
  • Poziom 35  
    Od kiedy tak się dzieje? Jak przełączasz na REV to kręci w dobrą stronę?
  • Poziom 10  
    Tak przy włączeniu na REV kręci się w dobrą stronę (tzn. wypycha papier). Teraz po włączeniu auto nie ma żadnej reakcji. Dodam, że jest wyczyszczona i opróżniona.
  • Poziom 10  
    Domyślam się, że to parobem z czujnikiem. Czy można go obejść.
  • Poziom 32  
    Obejść można lecz niszczarka będzie pracować cały czas.
    Czujnik to zwykła fotokomórka składająca się z diody i fotorezystora.
    Pomierz napięcia na złączu MB101.
  • Poziom 10  
    Na jednym 0.7 na drugim 0.8.
  • Poziom 32  
    Odkręć obydwa czujniki i sprawdź czy nie są zanieczyszczone, spróbuj kamerką od telefonu sprawdzić czy dioda IR działa będzie jasne światło na ekranie telefonu . Pomierz napięcia podczas oświetlania na wzajem elementów napięcie powinno się zmieniać na złączu fototranzystora C-E.
  • Poziom 10  
    Niestety na kamerce nie widać nic. Zmieniałem diodę nadawczą oraz fototranzystor, też nic. Napięcie się nie zmienia.
  • Poziom 32  
    A jak z zasilaniem? jakie jest napięcie na największym kondensatorze elektrolitycznym ?
    Powinno być ok 12V , jak wyglada płytka od spodu? Może są jakieś zimne luty?.
    Pamiętaj tam występuje napięcie z sieci więc OSTROŻNIE.

Dodano po 3 [minuty]:

A jak z zasilaniem? jakie jest napięcie na największym kondensatorze elektrolitycznym ?
    Powinno być ok 12V , jak wyglada płytka od spodu? Może są jakieś zimne luty?.
    Pamiętaj tam występuje napięcie z sieci więc OSTROŻNIE.
  • Poziom 10  
    Napięcie to 7V. Wymienić kondensator?
    Zimne luty- wydaje mi się, że jest ok.
  • Poziom 32  
    Zbyt niskie powinno być ok. 12v Zasilanie przekaźnika. Sprawdź diody 1N4007 mostka prostowniczego od D1 do D5 i diodę zenera DZ1 (jej wartość oznacza jakie winno być napięcie zasilania a i kondensator elektrolityczny do sprawdzenia (wymiany))
  • Poziom 10  
    Wymieniłem diody oraz kondensator (napięcie ciągle ok 7V). Efekt taki sam, ciągle nie działa. Zmieniałem również diody ir.
  • Poziom 10  
    Jeżeli ktoś może podpowiedzieć jak szybko połączyć tak, aby pominąć czujnik. Kiedy włączę AUTO to zaczyna pracować.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. Zmotstkowałem jak na zdjęciu.
    Opus cs 2208 - odwrotne obroty niszczarki