Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwania i transport ukraińskiego akumulatora WESTA FORSE.

bogdanpower 17 Mar 2015 23:10 4290 8
  • #1 17 Mar 2015 23:10
    bogdanpower
    Poziom 10  

Witam Panów. :D

Nie dawno padł mi na amen pewien bezobsługowy akumulator w nowo zakupionym używanym samochodzie. Z racji tego że nie jestem leniuchem, a fachowym użytkownikiem i pasjonatą motoryzacji, postanowiłem przeszukać internet, aby mojemu ukochanemu autku zamontować akumulator o dobrych parametrach, wysokiej trwałości i stosunkowo dobrej cenie. Mając w pamięci akumulator który pracował w poczciwym samochodzie z lat dziewięćdziesiątych niecałe 13 lat, postanowiłem poszukać akumulatora obsługowego. I znalazłem, uznając że to będzie najlepszy wybór, a jest nim WESTA FORSE produkowana na ukrainie. Po obdzwonieniu sklepów w okolicy uznałem że to forum będzie ostatnią deską ratunku w poszukiwaniach samochodowego rozrusznika serca, w sklepach w okolicy środka podkarpacia.

Jeśli ktoś z was zajmuję się sprzedażą akumulatorów lub widział w sklepie taki akumulator proszę dać znać.

Z uwagi na nieliczne występowanie tego akumulatora w internecie, być może będę zmuszony nabyć go tą drogą. I tu moje pytanie, czy kupowanie akumulatora przez internet to dobry pomysł? Nie wiem jak bardzo jest on wrażliwy na wstrząsy, ale wiem bo w szkole mi powtarzali że akumulator nie lubi wibrowania i tym podobnych. Zastanawiałem się również czy rzucenie takim akumulatorem na pakę przez kuriera otrzęsie z płyt pół ołowiu czy tylko tyle ile podczas 10 minut pracy silnika.

Edit: Brak przecinka. Wybrałem ten dział bo wydaje mi się że jest najodpowiedniejszy.

0 8
  • #2 17 Mar 2015 23:13
    azibik
    Poziom 32  

Odradzam, przyjedzie uszkodzony.

0
  • #3 18 Mar 2015 23:46
    strucel
    Poziom 28  

Bez przesady jak kupisz w firmie która specjalizuje się w sprzedaży akumulatorów to możesz liczyć
    że mają one swoje sprawdzone firmy kurierskie i sposoby opakowania.
    Ja kupiłem z all.... w firmie która handluje tylko akumulatorami i był dobrze opakowany w karton z "rączką" i folię, obklejony dużymi naklejkami z opisem zawartości - kurierzy przecież mają własną działalność i jeżdżą swoimi autami a nie firm kurierskich więc żaden nie będzie rzucał akumulatorem we własnym samochodzie ryzykując wyciek kwasu.

1
  • #4 27 Mar 2015 02:10
    bogdanpower
    Poziom 10  

@azibik

Mógłbyś rozwinąć dlaczego odradzasz? Czy chodzi Ci o to że taki akumulator może być zleżały, uszkodzony bez związku z dostawą czy wręcz przeciwnie?

0
  • #5 27 Mar 2015 06:53
    pepe150
    Poziom 33  

Jak aku wyjdzie z fabryki i dotrze do dystrybutora też jakąś drogę jedzie, później od dystrybutora do hurtowni/sklepu też jest jakaś droga.

0
  • #6 27 Mar 2015 07:14
    azibik
    Poziom 32  

Mój kolega kupił żelowy samochodowy,nie sprawdził przy kurierze i był wbity do środka 1 biegun.Akumulatory do hurtowni jadą odpowiednim transportem.Spedycja traktuje je jak ziemniaki.

1
  • #7 27 Mar 2015 08:00
    strucel
    Poziom 28  

A z hurtowni do sklepu to sklepikarz choćby potrzebował 1 czy dwie sztuki na półkę i miał do przejechania 80 km to pojedzie własnym autem byle tylko nie narazić aku na wstrząsy :) ?
    Ja kupiłem w zeszłym roku w lato na alle.... akumulator bezobsługowy global 60Ah - made in korea .Akumulator był bardzo tani (chyba 170zł z transportem), a jak przyjechał (kurier go przywiózł) i zobaczyłem na nim naklejki daewoo to pomyśłałem o k... co ja kupiłem , ile lat już daewoo nie ma na rynku :), ale działa do tej pory bez problemu kręcąc vw 1,9tdi, co prawda dni z jakimś większym minusem było w tym sezonie kilka ale nie zauważyłem w nie żadnych problemów.

1
  • #9 01 Kwi 2015 18:37
    bogdanpower
    Poziom 10  

Dziękuję za wszystkie informacje, znalazłem coś podobnego i to fizycznym sklepie nie daleko mnie.

0