Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów.

18 Mar 2015 10:49 1194 6
 • Level 2  
  Witam!

  Zacznę od tego, że jestem totalnie zielony i te wszystkie cyferki nic mi nie mówią, ale manualnie daję radę, więc spokojnie sobie polutuję i takie tam - tylko proszę łopatologicznie ;)

  Dostałem ze Stanów mały wzmacniacz słuchawkowy, który ma zasilacz oznaczony 15v-0-15V 1A ale na 110V. W środku jest mały transformator i nic więcej - vide zdjęcia. A na dodatek zasilanie wychodzi wtykiem DIN i kabelki z transformatora są 3!

  zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów. zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów. zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów.

  Szukam dla niego zamiennika, żeby działał w naszej sieci elektrycznej - 220V - ale nawet nie wiem co wpisać w google poza tym 15v-0-15v - co nie daje za bardzo sensownych wyników.

  Oczywiście importer może mi sprzedać polską wersję, ale chce oczy z głowy a pewnie jest tak, że mogę kupić zasilacz za 15 zł i tylko przelutować złącze DIN, nie?

  Poratujcie, co mam zrobić - zakładam, że ten z usa mogę rozwalić/wziąć z niego części (np kabel z wtyczką DIN). Więc albo:
  1. jaki kupić zamiennik, albo
  2. jaki kupić transformator, żeby zastąpić oryginalny w tym zasilaczu

  jak się określa taki zasilacz? impulsowy, stabilizowany - sorrki za takie prostackie pytania, ale te rzeczy z prądem zawsze były dla mnie jakieś magiczne... ;)
 • Level 38  
  Transformator o napięciu 2x15V 1A
 • Level 25  
  To co pokazałeś na zdjęciu jest zwykłym transformatorem o napięciu 2x15V 1A w ładnej obudowie.
  Na wejściu i na wyjściu jest napięcie zmienne. Przejdź po sklepach elektronicznych i kup sobie taki transformator.

  Pozdrawiam!
 • Level 43  
  Z aktualnej oferty INDEL'a najbardziej "podchodzący" jest transformator TS 40/041. Nie wiem tylko, czy się zmieści do oryginalnej obudowy - ale chyba to najmniejszy kłopot - obudowę można zrobić/kupić/zaadoptować.
 • Level 2  
  Wielkie dzięki, kupiłem tego INDELA.

  Pytanko ostatnie - jak to podłączyć po stronie wyjścia - tam są 4 "zaczepy" a kabelki do wtyku DIN tylko 3

  rozumiem, że na transformatorze dwa zewnętrzne "zaczepy" to prąd, a dwa wew, to masa, tak?
  czy mogę połączyć te dwa wewnętrzne ze sobą? powinienem?
  polutowałem to wszystko ale bez połączenia dwóch mas - czyli z jednej pary wziąłem + i - a z drugiej tylko + ale na wtyczce łapię tylko jedną parę gdzie daje napięcie, a drugiego 15V nie widzę

  mam połączyć jednym kabelkiem te dwie "masy"?
 • Helpful post
  Level 43  
  a-makosz wrote:
  jak to podłączyć po stronie wyjścia
  Ten transformator ma po prostu dwa takie same uzwojenia nie połączone ze sobą wewnątrz. Aby je połączyć (jak to miało miejsce w oryginalnym) należy POCZĄTEK drugiego uzwojenia połączyć z KOŃCEM pierwszego - wt6edy na miejscu połączenia masz "masę" a dwie pozostałe końcówki (koniec drugiego i początek pierwszego) dadzą Ci potrzebne napięcie (jeśli pomylisz się przy łączeniu i np. połączysz końce obu uzwojeń wtórnych ze sobą mierząc miernikiem - zakres AC V - nie uzyskasz pomiędzy niepołączonymi końcówkami żadnego napięcia (ewentualnie jakieś ułamki wolta) - jeśli połączysz prawidłowo - na skrajnych końcówkach uzyskasz napięcie równe sumie obu "połówek" - czyli ok. 30V~).
  Te połączone uzwojenia są "środkiem" ("masą" - "0") a pozostałe (skrajne) "napięciowymi" (15V).
  Przeważnie "środek" ("0") we wtyczce jest na środkowym bolcu, pozostałe końcówki - obojętnie - do pozostałych dwóch bolcy (oczywiście - jeden bolec jedna skrajna końcówka uzwojenia)
  zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów. zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów. zasilacz 15V-0-15V 1A - Potrzebuję zamiennika dla zasilacza ze Stanów.
 • Level 2  
  muchos gratias ;)