Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ręczne drukowanie dwustronne, a żywotność urządzenia

CYB3R 18 Mar 2015 10:51 1143 2
 • #1
  CYB3R
  Level 1  
  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć czy drukowanie na obu stronach arkusza kartki ręczne (przekładanie kartki po zadrukowaniu jednej strony) lub automatyczne może przyczynić się do wcześniejszego zużycia urządzenia ?

  Znam kilka osób, które są święcie przekonane, że przekładanie raz zadrukowanej kartki i drukowanie na drugiej stronie ma wpływ na żywotność urządzenia, jednak nie znajdowali na tą tezę poparcia.
  Sam jej też nie znajduję i mam wątpliwości, aby to miało jakikolwiek wpływ na żywotność drukarki,ale postanowiłem zapytać specjalistów.

  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 • #2
  Darek0024
  Level 16  
  W dupleksie kartka przechodzi dwa razy przez maszynę i liczba stron też jest naliczana podwójnie także duplex automatyczny nie ma wplywu na zużycie elementów drukarki bo ilość stron zawsze będzie się zgadzać. Czyli np folia utrwalania zepsuje się powiedzmy po 40 tysiącach wydrukowanych stronach i nie ma na to wpływu to czy drukarka drukuje w dupleksie czy też nie. Podczas dupleksu ręcznego dodatkowo zużywa się rolka poboru i separator bo kartki sąponownie pobierane co nie ma miejsca przy dupkeksie automatycznym.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Czyli mozna powiedzieć że przy drukowaniu z dupleksem automatycznym drukarka zużywa się mniej bo rolka poboru jest oszczedzana gdyżnie trzeba pobieraćkolejnek kartki by wydrukowa dwie strony.
 • #3
  User removed account
  User removed account