Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pralka dla 4 osób do 1200zł

gozdal177 18 Mar 2015 11:35 2475 6
    gozdal177
    Level 10  
    Witam, poszukuję pralki do 1200zł dla 4 osób. Około 5 prań tygodniowo. Zależy mi na tym żeby pralka spełniała parametry: 1000-1200 obrotów, klasa energetyczna A++/A+++, pojemność znamionowa: 6/7kg, klasa wirowania C lub lepsza. Do tej pory znalazłem takie pralki:
    - BOSCH WAE20166PL zastanawia mnie to, że przy 1000 obrotach ma ona klasę wirowania D. Mógłby się ktoś do tego odnieść?

- Samsung WF70f5e0w2w

- BEKO WMB71233PLPTM

Co możecie powiedzieć o tych pralkach? Może jakieś inne propozycje? Zależy mi głównie na solidności sprzętu i możliwości ewentualnej naprawy. Pozdrawiam.
    zimon
    Level 13  
    Też sie przymierzam do kupna ale pod uwagę biorę tylko Boscha, z tego co już języka zasięgałem to WAE maja rozbieralny bęben także można coś przy nich pogrzebać w razie czego. Dla mnie wyznacznikiem jest to żeby prała a nie była komputerem tylko prosta dlatego unikam wyświetlaczy bo są mi w zupełności zbędne a odpada rzecz potencjalnej usterki, której nie opłaca się naprawiać.

zastanawiam sie miedzy modelami:
    WAE20366PL
    WAE20492PL
    WAE20166PL
    WAE20466PL
    WAE2046SPL
    gozdal177
    Level 10  
    O firmie BOSCH panuje chyba najlepsza opinia. Natomiast mało mówi się o SAMSUNGACH, które chyba dopiero wchodzą na rynek. Samsung posiada klasę wirowania B i tutaj przewyższa BOSCHA, który ma klasę D czyli aż 2 klasy różnicy.
    Przemeek1988
    Level 22  
    Tak jak wyżej- seria WAE ma rozbieralny zespół piorący, są produkowane u nas w Łodzi. Wg Boscha cała seria WAE to najmniej niezawodne pralki z pośród wszystkich serii.
    Każdy model jest na tym samym poziomie jakościowym ,składane są z tych samych podzespołów a więc wybór modelu to indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Co do klas wirowania ..Wg mnie zbędne kryterium. .Pralka która ma 1000 obr/min wzwyż dobrze odwirowuje pranie.
    gozdal177
    Level 10  
    Najmniej niezawodna seria?
    zimon
    Level 13  
    chyba najbardziej niezawodna
    Przemeek1988
    Level 22  
    Przeprasza za błąd ,oczywiście chodziło ,że seria WAE jest najbardziej niezawodna.