Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG4714C - audio z HDMI przez monitor do wzmacniacza

m_dr 18 Mar 2015 14:26 618 2
  • #1 18 Mar 2015 14:26
    m_dr
    Poziom 2  

Dzień dobry. Pod tym linkiem znajduje się strona z manuala monitora zawierająca porty.

ww w.manualslib.com/manual/243258/Lg-M4714c-Ba.html?page=7#manual

Szukam rozwiązania na to, by audio idące do monitora przez HDMI wypuścić jednocześnie analogowo. Uzyskałem dźwięk z portów analogowych, ale przełączając monitor na tryb inputu AV - podpinając przez jack do laptopa. W trybie HDMI porty AV nie działają. Monitor ma opcjonalne głośniki do których są porty, ale to raczej chyba mi się nie przyda.
    Kwestia jest taka, że nie wiem czy takie rozwiązanie jest możliwe, czy nie. Wiem że monitor jest programowalny przez rs232, ale nie wiem z czym to się je, a w manualu nie widzę nic szczególnie pomocnego.

0 2
  • #2 18 Mar 2015 17:58
    romeok01
    Poziom 35  

Nie dą się wypuścić analogowego sygnału audio z HDMI, bo sygnał jest w tym przypadku cyfrowy.

Monitor posiada wejścia audio ale dla wejść, w których nie jest przesyłany jednocześnie sygnał audio.

Co podłączasz do wejścia HDMI?

Po podłączeniu urządzenia na HDMI powinien być dźwięk na głośnikach w monitorze.

1
  • #3 18 Mar 2015 19:19
    m_dr
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź- to faktycznie ma sens. Do HDMI podłączam laptopa, komputery stacjonarne i PS4. Głośników w monitorze nie mam- kupiłem go bez nich. Z uwagi na to, że szukam wygodnego rozwiązania- monitor na stałe podpięty do wzmacniacza i podłączam do niego różne rzeczy - widzę że będę potrzebował przejściówki z rozdzielaczem sygnału. Myślałem że skoro monitor daje radę kierować audio przez porty jak do kolumn 8 ohm, to analogowe też jakoś dadzą radę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo