Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo Ospel - Jak podłączyć gniazdo podtynkowe RTV/SAT/SAT

goldi11 18 Mar 2015 17:25 9699 6
  • #1 18 Mar 2015 17:25
    goldi11
    Poziom 10  

Cześć wszystkim,
    mam pytanie o podłączenie gniazdka podtynkowego RTV/SAT
    Mój model to OSPEL Impresja RTV/SAT/SAT

Kabel antenowy TV/SAT jest podłączony pod gniazdo RTV/SAT. Jestem ciekaw czy mogę podłączyć drugi TV odbierający telewizje naziemna pod środkowe gniazdo?

Z góry dzięki za odpowiedz.

1 6
  • #2 18 Mar 2015 18:46
    _kli_
    Poziom 32  

Patrząc na opisy gniazd wyjściowych od góry:
    - pasmo RTV (IEC)
    - pasmo RTV + SAT (F)
    - pasmo SAT (F)
    Co masz podłączone do wejścia RTV/SAT - tylko antenę do naziemnej, czy naziemną i drugą satelitę przez sumator TV/SAT. Naziemna ma wzmacniacz ?

1
  • #3 18 Mar 2015 20:18
    goldi11
    Poziom 10  

Szczerze to nie wiem jak to jest dokładnie zrobione bo w mieszkaniu mam tylko wyprowadzony jeden kabel.
    Wiem za to ze mogę pod niego podłączyć również dekoder SAT i też powinien działać więc najpewniej tak jak mówisz - jest jakiś sumator w instalacji.
    Chciałem się tylko upewnić że w teorii powinienem móc podłączyć pod środkowe wyjście drugi TV do naziemnej.

0
  • #4 18 Mar 2015 21:01
    _kli_
    Poziom 32  

Przy założeniu że masz zsumowany sygnał satelitarny i naziemny :
    - jeżeli do naziemnej masz antenę pasywną lub ze wzmacniaczem z "własnym" zasilaczem między anteną a sumatorem, to sygnał TV możesz odbierać na RTV i środkowym SAT.
    - jeżeli jednak antena posiada wzmacniacz bez zasilacza, to taki układ może działać tylko przy zasileniu z tunera SAT. Wówczas naziemną odbierasz tylko na gnieździe RTV.
    Z własnego doświadczenia oraz z wpisów na forum wiem, że sumowanie sygnału TV i SAT czasami nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może skutkować problemami w odbiorze jednej lub drugiej telewizji. Ale bywa że jest OK.
    Chyba że do RTV/SAT masz podłączoną tylko naziemną, to możesz odbierać na obydwu gniazdach.

1
  • #5 19 Mar 2015 07:02
    Fotodetektor

Poziom 30  

goldi11 napisał:
    Kabel antenowy TV/SAT jest podłączony pod gniazdo RTV/SAT. Jestem ciekaw czy mogę podłączyć drugi TV odbierający telewizje naziemna pod środkowe gniazdo?

Środkowe to sat i naziemna nie działa. Jak masz jeden przewód to zadziała z tego gniazda SAT i NTC.
    Drugi sat nie zadziała bo nie masz podłączonego drugiego kabla.

0
  • #6 07 Maj 2015 00:01
    goldi11
    Poziom 10  

Zgadza się wszystko prócz tego że na środkowym powinna naziemna działać :)

Czy ktoś wie jak powinienem poprawnie podzielić sygnał na dwa telewizory? Telewizor wpięty bezpośrednio w gniazdo w ścianie na programach TVN i Polsat pokazuje jakość na poziomie 80-90% a rozdzielony zwykłym rozdzielaczem Gniazdo Ospel - Jak podłączyć gniazdo podtynkowe RTV/SAT/SAT
    spada do 20-30%, Da się oglądać, ale czasem przerywa..
    Czym poprawnie rozdzielić sygnał z tv naziemnej?

0
  • #7 07 Maj 2015 15:29
    zetdeel
    Poziom 38  

Zamiast tego "wyrobu rozgałęźnikopodobnego" zastosuj rozgałęźnik małostratny z dużym współczynnikiem tłumienia niedopasowania / odbić, np. Signal R-2 lub Telmor RM-2F.

1