Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Danfoss VLT3505 - Brak napięć na płycie kontrolnej 24V;13V;10V;5V.

elemaster 18 Mar 2015 18:19 2130 5
    elemaster
    Level 8  
    Falownik Danfoss VLT3505 niesprawny. Brak napięć na płycie kontrolnej 24V;13V;10V;5V. Jaka przetwornica, zasilacz generuje te napięcia. Może ktoś poda wskazówki w tym temacie. Schemat byłby bardzo pomocny, ale niestety nieosiągalny (wiele czasu poświęciłem na szukanie w Necie).
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mtx32
    Level 15  
    Jak masz miernik RLC, sprawdź kondensatory. Jeśli nie posiadasz miernika, wymień wszystkie kondensatory na nowe dobrej jakości. Jeśli to nie pomoże, trzeba szukać usterki w układzie przetwornicy (sprawdzić tranzystory kluczujące itp.).
    mtx32
    Level 15  
    Sprawdź czy cyfra ma zasilanie. Jeśli jest problem ze znalezieniem dokumentacji od układów scalonych to można zmierzyć napięcie na kondensatorach odsprzęgających (zaznaczone na żółto). Na którymś powinno być 5V lub 3.3V.

Jak są gdzieś wzmacniacze operacyjne to można sprawdzić czy mają zasilanie np. -12V i +12V. Na którym pinie to sprawdzisz sobie w datasheet'cie.

Na tych dużych kondensatorach elektrolitycznych też powinny być jakieś popularne wartości napięć (np. 5V, 12V lub 24V).

Do takich napraw bez schematu trzeba mieć trochę wiedzy elektronicznej i wyobraźni co jak działa.

Przy pomiarach i testach zachowaj wysoką ostrożność. Po odłączeniu zasilania zawsze rozładuj kondensatory w szynie DC przez rezystor ok. 100R. Nie włączaj zasilania gdy są odpięte przewody od płytki sterującej (losowe wartości napięć potrafią wysterować końcówkę i uszkodzić moduł IGBT).
    elemaster
    Level 8  
    Może ktoś podejmie się naprawy tej przetwornicy. Stwierdziłem, że ja mam za małe umiejętności. Bez schematu to dla mnie za trudne.
    ejcon
    Level 14  
    Zadzwoń do firmy Foster .Może oni podejma się naprawy naprawiaja inne falowniki .
    Namiary znajdziesz w necie lub pisz na PW.