Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-P46ST30E - Obraz jakby w negatywie

18 Mar 2015 19:13 3522 12
 • Poziom 23  
  W trakcie granie tv się wyłączył i zaczęła migać dioda 7x ,zwarte tranzystory i diody, wymieniono moduł TNPA 5335,po wymianie tv się włącza dioda nie miga , ale obraz jakby w negatywie,czy to nie wina płyty głównej. Prosze o sugestie.
  Panasonic TX-P46ST30E - Obraz jakby w negatywie Panasonic TX-P46ST30E - Obraz jakby w negatywie Panasonic TX-P46ST30E - Obraz jakby w negatywie
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od monitorów
  Co oznacza blink Led ( error 7 ) dla tego chassis Link_ chassis GPF14du

  Chyba na forum pisano o następstwach awarii w module panasonic TNPA 5335 > moduł SC /*lub Y-sus


  ______________
  Moduł jaki na jaki zamieniono (ważna rev.) ?
  -TNPA5335-AH/ czy TNPA5335BG = ...BH / czy....
 • Poziom 33  
  lisek napisał:

  ______________
  Moduł jaki na jaki zamieniono (ważna rev.) ?
  -TNPA5335-AH/ czy TNPA5335BG = ...BH / czy....


  A czym one się od siebie różnią?
 • Spec od monitorów
  Obsługiwanym rozmiarem PDP / te dwa ostatnie to 46"/50"
 • Poziom 33  
  Tak, ale jak przypuszczam wtedy autor zauważyłby to, bo różnica wizualna (stosowane są 4 tranzystory w połówce ujemnej w obwodzie V sus i są to RJP30H2A, natomiast w mniejszych matrycyach stosuje się 3XRJP30H2A lub też 3X 30F131, które są nieco słabsze.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Z obrazka wynika, że źle pracuje SC lub SS board, reszta należy do autora, na razie podłożył tylko płytkę i nic nie pomierzył więc, na pytanie czy to winna płyta głowna odpowiem tylko, że nie.
 • Spec od monitorów
  Patrząc na foto z lewej ...i pozostałe wygląda na uszkodzenie w SC / lub Main.
  ** bez pomiarów oscyloskopem

  Pomocny SM i np. poczytanie Link
 • Poziom 23  
  Przepraszam za brak odpowiedzi ,ale dopiero dziś fizycznie będę posiadał ten tv, i postaram się udzielić odpowiedzi i informacji. Pozdrawiam wszystkich pomocnych w tym temacie JK.
 • Poziom 33  
  Czy moduł podmieniony to nowy, czy też kupywałeś jakiegoś używka, Jeżeli telewizor pracuje i zaświeca się ekran oznacza to, że na pewno brak zwarcia w obwodzie V sus, czego natomiast nie można powiedzieć o pozostałych podzespołach tej płyty, niech kolega choć sprawdzi czy wszystkie IGBT są dobre i wykona jakieś podstawowe pomiary. Pomiar oscyloskopem w tej sutuacji (co radzi kolega Lisek) tylko dla zaawansowanych użytkowników w temacie plazm, bo dla laika róznice są niedostrzegalne.

  Dodano po 3 [minuty]:

  lisek napisał:

  Pomocny SM i np. poczytanie Link


  Tylko dla osób kumających rosyjski, hehe :D

  Dodano po 25 [minuty]:

  Po lewej stronie modułu znajdują się dwie przetwornice DC/DC, ponieważ Panasonic nie ułatwia ludziom serwisowania tych płyt, kolega musi posłuzyć się znajomoscią/podobieństwem takich układów oraz porównać napiecia wtórne dwóch przetwornic. Napięcie DC do zasilania bufferów (odpowiednik Vsch w Samsungach, lub Vscan w tv LG) znajduje się na wyjściu z niskoomowymi oporami dużej mocy ukokowanymi u góry nan wyżej wspomnianymi trafkami.

  Napięcia mogą być dobre, bo pojawia się jakiś tam obraz ale powinieneś je sprawdzić na początku tej naprawy. Z obrazka wyrażnie widać błędne wyładowania komórek plazmowych dlatego też nie zgodzę się z przedmówcą jakoby to Main był zły ale zobaczymy póżniej.

  Załączam schemat i proszę o przeniesienie go do bazy.
 • Poziom 23  
  Otrzymałem do sprawdzenia wszystkie pozostałe moduły tej plazmy,po podstawieniu po kolei wszystkich ,okazało się że z otrzymanych modułów jeden był uszkodzony , górny moduł: SU, pozostałe po podstawieniu nic nie zmieniły i obraz pozostał taki sam.Więc albo uszkodzony jest panel ,albo może jest ustawiony niewłaściwy typ panela ,ale raczej nie bo pokazuje 46FHD i chyba nie ma możliwości przestawienia na inny typ.
 • Poziom 10  
  Z przedstawionych przez autora zdjęć wynika, iż źle dobrał płytę SC do SS i Main board. W TV Panasonic bardzo ważne jest właściwa podmiana modułu SC w miejsce uszkodzonego. Oznaczenia literowe po symbolu TNPA5335 np. AB, BA, BH, BK itd. są oznaczeniem dla właściwego rozmiaru matrycy np. BA lub brak oznaczenia w ogóle dotyczy panelu 55 cali i powoduje dokładnie taki efekt, gdy podmienimy SC z oznaczeniem np BH (o ile się nie mylę to od 46 cali). Problem częściowo zniknie gdy właściwie dobierze się płytę SS i Main board. Sprawdzone na wielu tv Panasonic serii 30
  A tak przy okazji sam chciałbym wiedzieć dlaczego SC od 50 cali - oznaczenie TNPA5335AG i 55 cali TNPA5335BA (te same elementy) nie mogą być stosowane zamiennie. Nadmieniam, że zmiana w Service Menu rozmiaru PDP z 55 na 50 nic nie daje
 • Poziom 12  
  Plyty te same ale kondensatory inne
 • Poziom 10  
  Dzięki. Rzeczywiście w mniejszych plazmach (50 cali, 46 i 42) są na napięcie 250V i poj.190uF
  a w 55 cali (pewnie też i w 65 ale nie mam jak sprawdzić) są 220V i 210uF.
  Rubycon BXC (chętnie kupię takie ze 20 szt.)