Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić z kamerki internetowej elektroniczna nianię dla dziecka

18 Mar 2015 19:14 804 4
 • Poziom 9  
  Witam. Przszukałem już cały internet ale nie umie nic znależc takiego jak by mnie interesowało. Czy jest coś takiego abym mógł z kamerki internetowej ogladać obraz na tablecie lub smartfonie? Kamerka podłączona do laptopa który może być cały czas załączony, a kamerka skierowana na łóżeczko gdzie śpi dziecko. I teraz bym chciał poprzez sieć wifi oglądac obraz na tablecie. Czy jest coś takiego? z góry dzięki
 • OptexOptex
 • Poziom 10  
  Polecam kamerę Wi-Fi

  Dodano po 1 [minuty]:

  jeśli wystarczy głos dziecka to można połączyć laptopa i smartfona np przez skype
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  wiem że kamerka wi-fi była by najlepsza ale akurat mam w domu zwykłą kamerke a nie chce kupować. Czy ma ktoś jakiś pomysł?
  Znalazłem fajny program tylko że on jest na tel. z androidem. nazywa sie Baby Cam i tam się go zalącza ustawia kamerke w stronę dziecka i tam podaje tak jak by adres ip który się wpisuja obojętne gdzie na komp i widzimy obraz z tel. Tylko że ja bym chciał taki program tylko zeby działal na odwrót. ze obraz z kamerki z komp. bede widział na tel.
 • Poziom 9  
  nikt nie ma pomysłu jak to zrobić??
 • Poziom 14  
  Na logikę....
  Potrzebujesz kamerkę internetową + jakiś komputer + jakiś soft obsługujący alarmowanie wyłapanych dźwięków przez internet.
  Nie powiem Ci jakale wiem, że da się to wygooglać.

  Wstępnie proponuję kamerkę internetową z jakimś sterownikiem pod raspberry PI lub orange PI czy innego jednopłytkowca z małym napięciem i zainstalować na tym stosowny soft.
  Czyli obsługa kamerki + jakiś sposób połączenia zdalnego.

  Pomysł fajny acz obawiam się, że roboty jest na tyle sporo, że chyba nie do końca się opłaca. Chyba, że każdy z tych elementów masz i tylko składasz.
  Jakąś kamerkę IP z taką czy owaką funkcją niani znajdziesz na alledrogo za ok 50 zł. Z taką obsługą funkcji niani z prawdziwego sdażenia to od 120 - 400 zł.

  Jakiś czas widziałem typowo chińską kamerkę z funkcjami niani i kamery IP za ok 120 zł. Sugeruję poszukać ;)


  Tymczasem koszty zrobienia niani z kamerki internetowej to....
  np 20 zł za kamerkę internetową z mikrofonem, raspberry od ok 70 zł w polsce a 50 na ali-china + jakiś soft który to wszystko ogarnie.

  :)

  Dodano po 8 [minuty]:

  Google + instrukcja (jeden z pierwszych wyników)

  https://kamranicus.com/guides/raspberry-pi-3-baby-monitor


  PS:
  http://bfy.tw/MJcp