Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić z kamerki internetowej elektroniczna nianię dla dziecka

snajper2008 18 Mar 2015 19:14 1530 5
Optex
    snajper2008
    Level 9  
    Witam. Przszukałem już cały internet ale nie umie nic znależc takiego jak by mnie interesowało. Czy jest coś takiego abym mógł z kamerki internetowej ogladać obraz na tablecie lub smartfonie? Kamerka podłączona do laptopa który może być cały czas załączony, a kamerka skierowana na łóżeczko gdzie śpi dziecko. I teraz bym chciał poprzez sieć wifi oglądac obraz na tablecie. Czy jest coś takiego? z góry dzięki
  • Optex
    wolo1232
    Level 10  
    Polecam kamerę Wi-Fi

Dodano po 1 [minuty]:

jeśli wystarczy głos dziecka to można połączyć laptopa i smartfona np przez skype
  • Optex
    snajper2008
    Level 9  
    wiem że kamerka wi-fi była by najlepsza ale akurat mam w domu zwykłą kamerke a nie chce kupować. Czy ma ktoś jakiś pomysł?
    Znalazłem fajny program tylko że on jest na tel. z androidem. nazywa sie Baby Cam i tam się go zalącza ustawia kamerke w stronę dziecka i tam podaje tak jak by adres ip który się wpisuja obojętne gdzie na komp i widzimy obraz z tel. Tylko że ja bym chciał taki program tylko zeby działal na odwrót. ze obraz z kamerki z komp. bede widział na tel.
    snajper2008
    Level 9  
    nikt nie ma pomysłu jak to zrobić??
    wic1
    Level 14  
    Na logikę....
    Potrzebujesz kamerkę internetową + jakiś komputer + jakiś soft obsługujący alarmowanie wyłapanych dźwięków przez internet.
    Nie powiem Ci jakale wiem, że da się to wygooglać.

Wstępnie proponuję kamerkę internetową z jakimś sterownikiem pod raspberry PI lub orange PI czy innego jednopłytkowca z małym napięciem i zainstalować na tym stosowny soft.
    Czyli obsługa kamerki + jakiś sposób połączenia zdalnego.

Pomysł fajny acz obawiam się, że roboty jest na tyle sporo, że chyba nie do końca się opłaca. Chyba, że każdy z tych elementów masz i tylko składasz.
    Jakąś kamerkę IP z taką czy owaką funkcją niani znajdziesz na alledrogo za ok 50 zł. Z taką obsługą funkcji niani z prawdziwego sdażenia to od 120 - 400 zł.

Jakiś czas widziałem typowo chińską kamerkę z funkcjami niani i kamery IP za ok 120 zł. Sugeruję poszukać ;)

Tymczasem koszty zrobienia niani z kamerki internetowej to....
    np 20 zł za kamerkę internetową z mikrofonem, raspberry od ok 70 zł w polsce a 50 na ali-china + jakiś soft który to wszystko ogarnie.

:)

Dodano po 8 [minuty]:

Google + instrukcja (jeden z pierwszych wyników)

https://kamranicus.com/guides/raspberry-pi-3-baby-monitor

PS:
    http://bfy.tw/MJcp
    wic1
    Level 14  
    Heh, dziecie mi się urodziło i ja to ogarnąłem tak:

PLAN A:

Tania kamerka z Chin wspierająca onvif (full hd) i widzi w ciemności - ok 50 zł.
    Firma daje soft w sklepie androida i banalny system parowania (wszystko przez wifi).
    Jest komunikacja na ruch ale brakowało mi nie wygaszania ekranu i podtrzymywania obrazu z kamery (aplikacja wchodziła w tryb uśpienie niezależnie od ustawień telefonu).

Kamerki wysyłały powiadomienie (jak SMS) ilekroć wykryły ruch lub dźwięk. Musiałem pogłośnić owe funkcje na telefonie.

Koniec końców znalazłem w sklepie android aplikację uniwersalną do obsługi kamerek IP. Aplikacja sama znajduje kamerki w sieci i automatycznie konfiguruje. Niestety funkcje rozpoznawania ruchu były płatne ale ratowałem się dwiema aplikacjami w tle. Aplikacja producenta pika ilekroć wykryje ruch a aplikacja kamerek IP daje stały podgląd.

Z czasem zdobyłem aplikację tinyCam Pro i ta ma fajne funkcje detekcji ruchu na obrazie i przybliża i podświetla ramkami konorowymi elementy poruszające się. Jako niania, super....

Obecnie w domu mam 3 kamerki od dwóch różnych producentów. Jedna patrzy na sypialnię młodego, druga na salon od góry a trzecia jeździ z nami do teściów. Stary telefon z androidem robi za obsługę wideo (na raz widzę obraz z dwóch kamer). Idziesz do kuchni i widzisz co brzdąc rozrabia.

Ustawione stałe ip dla kamer u mnie i u rodziny że jak przyjadę to minimaluzuję konfigurację tylko odpalam i mam zapisane ustawienia w aplikacji.

Jak poszukasz w internecie to będzie nieco rozwiązań jak z trupiego telefonu z androidem zrobić kamerkę czy nianię. Czasem darmo a czasem płatnie.

Polecam bo telefon może zastąpić wszystkie urządzenia na raz.
    Minus taki, że telefon nie widzi w nocy :P

Polecam też aplikacji typu szymisie. Kołysanki, biały szum i odgłosy np odkurzacza, pralki, samochodu do usypiania dzieci. Zastąpi każdego misia szumisia.

Powodzenia :)

PLAN B:
    Który właśnie wdrożyłem bo kamerka wymagała ustawiania w sieci które żonie różnie przychodziło.
    1. Stary telefon z aplikacją która robi z telefonie kamerkę IP wysyłającą obraz po protokole onfiv (ale i przez lokalne http też się wejdzie).
    2. Darmowa aplikacja ze sklepiku androida do obsługi kamer lokalnych w sieci (jakoś tam reaguje na wykryty ruch).
    3. (zależnie od wybranej aplikacji do obsługi podglądu widoku z kamery) Aplikacja zapobiegająca wygaszaniu się ekranu po włączeniu wybranej aplikacji.

MInusy
    - telefony nie widzą w ciemności, włączenie latarki w telefonie może obudzić dziecko
    - darmowe aplikacje różnie radzą sobie z reagowaniem na ruch (a to wykluczenie stref dodatkowo płatne, a to informanie o tym co się ruszyło dodatkowo płatne a to miganie na czerwono ekranu/lampki gdy się coś ruszyło też płatne extra) więc czasem rozwiązania najprostrze czyli piszcz na ruch a potem patrzysz co się ruszyło

Plusy - telefon sam rozpoznaje wifi czy w domu czy u rodziny a po ustawieniu stałego IP w sieciach lokalnych już totalnie niczego nie dotykam tylko odpalam kamerkę i mam obraz

Nazwy aplikacjy wymienię jak będę w domu bo piszę z pracy w przerwie na obiad :P