Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

masterowns8 18 Mar 2015 19:50 2415 9
 • Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

  #1
  Poziom 7  

  Cześć wszystkim, mam problem z kompresorem( 50l, jakiś chiński), gdy go włączyłem, dopełnił butle do 8barów, i nagle jakby strzeliło coś( w tych rurkach) i zauważyłem, ze spiernicza powietrze, po rozebraniu okazało się, ze ta śrubka(zdjęcia poniżej) przepuszcza powietrze(w środku jest pusta i jak się wdmuchuje powietrze to przepuszcza zamiast zablokować), wie ktoś może, gdzie taką śrubkę dokupię/ jak ona się nazywa?

  Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

  0 9
 • #2
  Poziom 29  

  Jest to zawór bezpieczeństwa, który na szczęście zadziałał

  0
 • #3
  Warunkowo odblokowany

  Ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa. Pytaj w sklepach z pneumatyką i akcesoriami do lakierni. W sklepach motoryzacyjnych z częściami do autobusów i samochodów ciężarowych także możesz po pytać.

  0
 • #5
  Poziom 7  

  Własnie nie. To nie jest zawor bezpieczeństwa, ponizej macie reduktor coś w stylu jak u mnie w kompresorze, i macie zaznaczone dwoma żółtymi kółkami, po lewo jest ten zawór bezpieczeństwa który Wy przesyłacie, a do góry jest ta śrubka o której ja mówie, i od niej leci chuda rurka do jakby silnika, i nie wiem od czego to jest....

  Posiadam identyczny kompresor jak na zdjęciu, a rurka ktora leci do tej "srubki" to jest tak, którą zaznaczyłem strzałką, i te ciśnienie idzie prosto z silnika?

  foto reduktora oraz kompresora:

  Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?
  Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

  0
 • #6
  Moderator Elektrotechnika

  masterowns8 napisał:
  Własnie nie.

  Kolego taki wpis kwalifikował by cię do moderatora. Podałeś bardzo mało i każesz zgadywać a teraz masz pretensję nie należało zacząć od tego zdjęcia ?
  To jest zawór do odprężnika presostatu , czyli jest potrzebny by twój presostat chodził w odpowiednich zakresach . Na drugi raz spełnij wymagania regulaminu.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2678693&highlight=

  0
 • #7
  Poziom 7  

  No to bardzo przepraszam, lecz nadal to nie jest to o czym mówisz, jutro po południu wrzucę zdjecia całego kompresora i tego miejsca gdzie znajduje się ta śrubka, a na dole wrzucę ost zdjecie na dziś ,gdzie jest zamocowana ta śrubka pod plastikową zawleczką.

  zdjęcie gdzie znajduje się ta śruba.
  Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

  0
 • #8
  Moderator Elektrotechnika

  Kolego mam rację w 100% jeśli to co pokazałeś na wcześniejszych zdjęciach jest prawdą , tylko to inny typ ale zasada ta sama .
  Tu jest podobny jak od kolegi .

  0
 • #9
  Poziom 7  

  No okej, u mnie to jest tak, ze odrazu jak butla pusta, to kompresor przepuszcza tamtędy powietrze-im więcej, tym szybciej, jutro dam dokładane zdjęcia wszystkiego i pomyślimy wtedy :)

  -1
 • #10
  Warunkowo odblokowany

  Aaaa to rozumiem, ta cześć z presostatu to jest tzw odpowietrznik służy do upustu powietrza z cylindrów i ułatwia rozruch silnika pod obciążeniem.

  0