Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

masterowns8 18 Mar 2015 19:50 2415 9
  • Kompresor - Jak nazywa się ta śrubka?

Poziom 7  

Cześć wszystkim, mam problem z kompresorem( 50l, jakiś chiński), gdy go włączyłem, dopełnił butle do 8barów, i nagle jakby strzeliło coś( w tych rurkach) i zauważyłem, ze spiernicza powietrze, po rozebraniu okazało się, ze ta śrubka(zdjęcia poniżej) przepuszcza powietrze(w środku jest pusta i jak się wdmuchuje powietrze to przepuszcza zamiast zablokować), wie ktoś może, gdzie taką śrubkę dokupię/ jak ona się nazywa?

0 9
    Poziom 29  

Jest to zawór bezpieczeństwa, który na szczęście zadziałał

0
    Warunkowo odblokowany

Ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa. Pytaj w sklepach z pneumatyką i akcesoriami do lakierni. W sklepach motoryzacyjnych z częściami do autobusów i samochodów ciężarowych także możesz po pytać.

0
    Poziom 7  

Własnie nie. To nie jest zawor bezpieczeństwa, ponizej macie reduktor coś w stylu jak u mnie w kompresorze, i macie zaznaczone dwoma żółtymi kółkami, po lewo jest ten zawór bezpieczeństwa który Wy przesyłacie, a do góry jest ta śrubka o której ja mówie, i od niej leci chuda rurka do jakby silnika, i nie wiem od czego to jest....

Posiadam identyczny kompresor jak na zdjęciu, a rurka ktora leci do tej "srubki" to jest tak, którą zaznaczyłem strzałką, i te ciśnienie idzie prosto z silnika?

foto reduktora oraz kompresora:

0
    Moderator Elektrotechnika

masterowns8 napisał:
    Własnie nie.

Kolego taki wpis kwalifikował by cię do moderatora. Podałeś bardzo mało i każesz zgadywać a teraz masz pretensję nie należało zacząć od tego zdjęcia ?
    To jest zawór do odprężnika presostatu , czyli jest potrzebny by twój presostat chodził w odpowiednich zakresach . Na drugi raz spełnij wymagania regulaminu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2678693&highlight=

0
    Poziom 7  

No to bardzo przepraszam, lecz nadal to nie jest to o czym mówisz, jutro po południu wrzucę zdjecia całego kompresora i tego miejsca gdzie znajduje się ta śrubka, a na dole wrzucę ost zdjecie na dziś ,gdzie jest zamocowana ta śrubka pod plastikową zawleczką.

zdjęcie gdzie znajduje się ta śruba.

0
    Moderator Elektrotechnika

Kolego mam rację w 100% jeśli to co pokazałeś na wcześniejszych zdjęciach jest prawdą , tylko to inny typ ale zasada ta sama .
    Tu jest podobny jak od kolegi .

0
    Poziom 7  

No okej, u mnie to jest tak, ze odrazu jak butla pusta, to kompresor przepuszcza tamtędy powietrze-im więcej, tym szybciej, jutro dam dokładane zdjęcia wszystkiego i pomyślimy wtedy :)

-1
    Warunkowo odblokowany

Aaaa to rozumiem, ta cześć z presostatu to jest tzw odpowietrznik służy do upustu powietrza z cylindrów i ułatwia rozruch silnika pod obciążeniem.

0