Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Pioneer VSX-323 + Samsung Smart TV UE48H6400 = brak dźwięku

Gragha 18 Mar 2015 20:54 3069 5
  • #1 18 Mar 2015 20:54
    Gragha
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    szukam i znalazłem wiele podobnych tematów, jednak widocznie mój brak wykształcenia w tym kierunku nie pozwala mi rozwiązać mojego problemu ze sprzętem.
    Mianowicie przy podłączeniu kina domowego Pioneer VSX-323 do TV Samsung UE48H6400 nie ma dźwięku w kinie domowym przy używaniu Smart TV.
    Schemat połączeń wygląda następująco :
    Dekoder UPC przez HDMI z Amplitunerem - HDMI z wyjścia HDMI out w amplitunerze do wejścia HDMI 3 w telewizorze. Następnie kabel optyczny łączący TV (wyjście Optical OUT) z wejściem w amplitunerze (Optical TV IN).
    Oczywiście w TV źródło dźwięku ustawione na telewizyjne lub Odbiornik Anynet. W amplitunerze Source jest na TV i źródło na digital, próbowałem ustawień A, C, 01 również HDMI. Nic niestety nie podaje dźwięku na kino domowe przy używaniu Smart TV lub odtwarzaniu filmów przez USB na telewizorze.

Bardzo proszę o pomoc.
    Z góry przepraszam jeśli nie napisałem zrozumiale, niestety trochę mnie te techniczne zawiłości zbiły z nóg.
    Pozdrawiam.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Mar 2015 09:40
    grubs
    Poziom 32  

Ogólnie rzecz biorąc może to wynikać z "kolizji" między rodzajem odtwarzania dźwięku.
    Masz 2 możliwości.
    1. Użycie funkcji ARC. Wtedy kabel optyczny między TV a amplitunerem jest zbędny bo dźwięk będzie przesyłany przez kabel HDMI. Wymaga to użycia kabla HDMI w wersji 1.4 w górę (obsługującego ARC),użycia gniazda w TV opisanego jako ARC oraz uruchomienia funkcji ARC w obu sprzętach. Wiąże się to z uruchomieniem Anynet.

2. Kabel optyczny ale tutaj może być kwestia mieszania ustawień ARC i może dlatego coś nie gra.
    Możesz też zmienić źródło z digital na PCM i wyłączyć anynet przy obecnym podłączeniu i spróbować.
    Ja jednak zacząłbym od wyboru metody i wykonania podłączenia i ustawień zgodnie z instrukcjami sprzętów.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Mar 2015 11:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Dodatkowo, do tego co napisał kolega grubs, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię.

Gragha napisał:
    Oczywiście w TV źródło dźwięku ustawione na telewizyjne lub Odbiornik Anynet.

Fragment instrukcji telewizora:

Podłączenie urządzenia kablem optycznym nie powoduje automatycznego odłączenia głośników telewizora. Aby
    wyłączyć głośniki telewizora, dla opcji Wyjście dźwięku TV (Dźwięk > Ustawienia głośnika > Wyjście dźwięku TV)
    należy wybrać ustawienie inne niż Telewizyjne.
    - wytłuszczenie dodane przeze mnie.

W tym menu tj. "Ustawienie głośnika" najlepiej wybrać "Audio Out".

Moja uwaga dotyczy sytuacji, kiedy kabel optyczny jest wykorzystywany.
    W wzmacniaczu wejście audio O1 musi być ustawione.
    Dodatkowo sugerowałbym włączenie opcji AutoSurrond - przycisk Auto/Direct.
    Również proszę sprawdzić, czy przewód optyczny jest poprawnie założony.
    Już lekkie wysunięcie z gniazda spowoduje brak dźwięku.
    grubs napisał:
    Możesz też zmienić źródło z digital na PCM

PCM to nie jest sygnał cyfrowy? :)

@grubs - nie wydaje się, aby autor tematu nawet próbował włączać ARC.
    Wzmianka "odbiornik Anynet" wynika z tego, że taka jest jedna z opcji w telewizorze w menu "Dźwięk" przy ustawieniach głośników.
    I ta opcja sama w sobie nie włącza/wyłącza funkcji Anynet+ w tym telewizorze.

0
  • #4 19 Mar 2015 14:05
    grubs
    Poziom 32  

Przyznaję że nie przeglądałem zbyt szczegółowo instrukcji aplitunera i zasugerowałem się nazwą digital uznając je jako możliwość ustawienia formatu dolby digital lub innego. Mój błąd.

Co do Anynet i ARC. Szczerze mówiąc nie znajduję w instrukcji w zmianki o włączaniu i uaktywnianiu ARC inaczej niż poprzez włączenie Anynet. Być może instrukcja jest okrojona (przynajmniej ta polska).
    Jest tam jedynie napisane o wyborze wyjścia dźwięku TV( głośników telewizyjnych lub audio out). Więc jeżeli zamiast audio out jest odbiornik anynet to może to sugerować że jest ta funkcja włączona. O spdif (włączaniu czy wyłączaniu) też nie ma wzmianki. Jest natomiast taki wpis:
    "Aby umożliwić odsłuchiwanie dźwięku telewizora przez amplituner AV, konieczne jest podłączenie osobnego kabla RCA lub kabla optycznego.
    Jednak w przypadku amplitunerów obsługujących format ARC, dźwięk cyfrowy może być przesyłany wyłącznie przez kabel HDMI." (Można to dwojako rozumieć :| )
    Oczywiście żeby funkcja ARC działała konieczne jest jej uruchomienie jeszcze w amplitunerze. Aczkolwiek nie wiem jak (w sytuacji przy jej wyłączeniu) zachowa się TV mając podłączone oba kable z uwagi na wpis wcześniej.

0
  • #5 25 Mar 2015 20:01
    Gragha
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za tak wiele odpowiedzi ! Niestety problem wciąż nie rozwiązany. Tak jak mówiliście, zmieniłem ręcznie ustawienia w telewizorze, i ustawilem wyjscie audio jako optyczne. Następie w kinie domowym przełączyłem na wejscie TV i źródło dzwięku jak 01.

Niestety, pomimo tych czynności, gdy włączam youtube i jakikolwiek filmik dzwięku wciąż nie ma.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły ? Byłbym zobowiązany. Za chwilkę jeszcze przetestuje kwestie z ARC.

0
  • #6 25 Mar 2015 20:16
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli wejście optyczne jest prawidłowo przypisane do źródła w ampli to wybierz imput select i zmień z analog na digital.

0