Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4b6 1.8t 2004 - problem z adaptacją licznika, potrzebny wsad do 8E0920900F

18 Mar 2015 22:03 1752 6
  • Poziom 9  
    Witam

Próbuję zaadoptować licznik w moim A4b6. Odczytałem pin z nowego licznika za pomocą dash can v5.29 (01542), jako że nie mam licznika to odczytałem pin ze wsadu ECU (03722).
    Niestety nie mogę dodać nowego licznika za pomocą vag com 301:
    Wchodzę w Instruments(17) loguję się za pomocą pinu, puźniej wchodzę w adaptację, kanał 50, wpisuję pin z ecu test i wyskakuje mi że zapisana wartość to 32000.
    Oba piny sprawdziłem logując się do sterowników.
    Może ktoś z kolegów podpowie co robię nie tak, załączam wsady z ecu i licznika.

Nowy licznik źle pokazuje stan paliwa na wyświetlaczu i na tablicy. Jest 1/4 baku a pokazuje że jest 1/2. Może wgranie nowego wsadu i próba adaptacji by pomogła?

Jak zrobiłem immo off to auto odpaliło ale jak wiadomo cały czas migały awaryjne.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, muszę odpalić auto jak najszybciej :)

Edit:
    znalazłem na zagranicznym forum że trzeba wgrać wsad virgin aby go zaadoptować, jeżeli jest ktoś w posiadaniu takiego i może go udostępnić będę bardzo wdzięczny.
    nr licznika 8E0920900F
  • Poziom 32  
    32000 pokazuje zawsze takie niby gwiazdki hasła. Sprawdź czy przyjmuje ci pin z ECU jak tak to tylko dodać kluczyki. Jak nie to zmiana pinu tu masz filmik co i jak Link
  • Poziom 9  
    Próbowałem adoptować na kilka sposobów w forum,normalnie loguje się pinem w instruments ale jak wchodzę w kanał 50,read,wpisuje pin,test to w górnym lewym oknie wyświetla się MALFUNCTION,w drugiej próbie w tym samym oknie pisze System not Ok,
    Wczoraj znalazłem podobny temat w którym był ten sam problem i udała się adaptacja po wgraniu virgin do licznika.
    Drugi problem to licznik przełamuje co do paliwa,może ma uszkodzony wsad.
  • Poziom 27  
    vagcom 301 nie poradzi sobie z tym, tutaj leży problem. Pierwszy raz słyszę o virgin do zegarów...
  • Poziom 9  
    To jaki program sobie poradzi?
  • Poziom 9  
    Temat rozwiązany,licznik o numerze jak w tytule to licznik NONCRYPTO. Nowy licznik zaadoptował się bez problemów.

pozdrawiam Marcin