Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uTorrent - wolne pobieranie

MrGohut 18 Mar 2015 22:48 1803 15
  • #1 18 Mar 2015 22:48
    MrGohut
    Poziom 8  

Mam sobie tego uTorrenta - świeżo zainstalowany, jednak niektóre pliki pobiera strasznie wolno.

Tutaj moje łącze:

Przy pobieraniu ubuntu, jest normalnie 8 MB/s, jednak jak pobieram coś innego z seedami 7882 i leechami 1301 to idzie to max po 1 MB/s przy dobrych wiatrach, ale średnio to po 500 kb/s więc co jest nie tak z tym programem ? :/

0 15
  • #2 18 Mar 2015 22:53
    Chyliniak
    Poziom 13  

Przetestowałbym na twoim miejscu inny program, wiedziałbym czy to wina samego programu czy torrenta.

0
  • #3 18 Mar 2015 22:57
    MrGohut
    Poziom 8  

Wszystko pobierało tak samo, oprócz Vuze który przeważnie miał 1,5 MB/s a jak mu dobrze poszło to 3,5 MB/s

0
  • #4 18 Mar 2015 23:01
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

W prawym dolnym rogu uTorrenta powinna być ikonka ze statusem sieci. Masz zieloną ze statusem "sieć OK"?

0
  • #5 18 Mar 2015 23:05
    MrGohut
    Poziom 8  

Mam ok, ale jak na to kliknę i zrobię test na porty, to jest napisane że mam port zablokowany, jednak kiedy testuje go na stronie: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ jest napisane że jest otwarty o.O

Mam publiczne IP. Wypełniłem ten formularz na stronie TOYA o publiczny adres, ale on jest chyba na komputer bo musiałem im swój MAC podać.

0
  • #6 18 Mar 2015 23:22
    Brick_G
    Poziom 27  

To może zależeć od torrenta to po pierwsze. Po drugie nowy utorrent kopie sobie bitcoiny kosztem twojego procesora (taki adware dodają). Po trzecie twój operator może filtrować ruch sieciowy z określonych pul adresów IP - stąd "lagi" przy pobieraniu. Jeśli inne torrenty pobierają się poprawnie nie widzę tutaj problemu wymagającego interwencji.

1
  • #7 18 Mar 2015 23:32
    MrGohut
    Poziom 8  

Dobra to jeżeli takie triki utorrent stosuje to jaki jest najlepszy program do torrentów ?

0
  • #9 19 Mar 2015 15:08
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Raczej kiepskie seedy.
    Spróbuj pobrać plik torrent ze strony ubuntu i patrz jak leci, tam zazwyczaj są szybkie seedy.
    http://ubuntu.pl/pobierz.php

MrGohut napisał:
    Dobra to jeżeli takie triki utorrent stosuje to jaki jest najlepszy program do torrentów ?

Wystarczy przy instalacji patrzeć co instalujemy i odznaczać śmieci oferowane przez instalator. Poza tym wiele programów tak ma nie tylko uTorrent, nawet zwykła java wciska nam masę śmieci przy instalacji. Przy wszystkich programach trzeba uważnie czytać i tyle.

0
  • #10 19 Mar 2015 16:46
    MrGohut
    Poziom 8  

No ubuntu leci normalnie, tylko że jest bardzo dużo seedów przecież na tym pliku co pobieram, więc powinno iść lepiej niż 500 kb

0
  • Pomocny post
    #11 19 Mar 2015 20:14
    kasiunia7777
    Poziom 39  

MrGohut napisał:
    tylko że jest bardzo dużo seedów przecież na tym pliku co pobieram, więc powinno iść lepiej niż 500 kb

Nie liczy się ilość seedów tylko prędkość jaką ci oferują. Czasami wystarczą dwa a dobre.
    Myślę, że temat się rozwiązał.

0
  • #12 20 Mar 2015 15:09
    MrGohut
    Poziom 8  

Może mi ktoś jeszcze powiedzieć czy da się rozłożyć pobieranie na pare torrentów bo na razie mam tak że jeden pobiera full a reszta prawie nic

0
  • #14 20 Mar 2015 15:43
    MrGohut
    Poziom 8  

z tym chyba sobie już poradziłem. Zmieniłem ze standardowych ustawień
    maksymalną liczbę połączeń na 1000
    peerów na torrent 200
    liczba wysyłanych na torrent 8

i teraz śmiga z pełną prędkością (czytaj 10 MB/s) tylko nie rozkłada się na wszystkie torenty więc czy da się tak zrobić czy nie ?

0
  • #15 20 Mar 2015 23:43
    rtj71
    Spec od komputerów

Pobierz i zainstaluj wersję 2.2.1

MrGohut napisał:
    i teraz śmiga z pełną prędkością (czytaj 10 MB/s) tylko nie rozkłada się na wszystkie torenty więc czy da się tak zrobić czy nie ?

Prawo klik na dany plik torrent - Wykorzystanie łącza - Ustaw limit pobierania.

0
  • #16 21 Mar 2015 19:07
    penknife
    Poziom 20  

Jeśli korzystasz z trackerów, staraj się mieć wyłączoną sieć DHT.

0