Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5742g - zmiana sterownika ekranu z Intel na NVIDIA

Chyliniak 18 Mar 2015 22:50 1065 6
  • #1 18 Mar 2015 22:50
    Chyliniak
    Poziom 13  

Witam

Spoiler:
    Acer Aspire 5742g:

i5 M 460
    GT 450M
    4GB RAM
    Intel SSD 530 120GB SATA3
    Windows 7 Ultimate Edition 32bit

Mam 2 karty graficzne, jedną z procesorem Intel, drugą dedykowaną NVIDIA.
    Próbuję zmusić windowsa do korzystania z dedykowanej karty, lecz ten utrudnia mi to w każdy możliwy sposób.

Usunąłem oba sterowniki w trybie awaryjnym, uruchomiłem ponownie, znowu w tryb awaryjny i ręcznie zainstalowałem sterownik do NVIDIA - intel wyłączyłem całkowicie. Przy uruchomieniu komputera, windows zamiast korzystać z NVIDII, korzystał z VgaSave. Sterowników przez instalator nie zainstaluję ani w awaryjnym, ani w zwykłym trybie - NVIDIA wymaga zainstalowania najpierw sterownika Intel, stąd ręczna instalacja.
    Zainstalowałem też oba sterowniki, i później wyłączyłem Intel, znowu odpala w VgaSave.

Proszę o pomoc :)

0 6
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 18 Mar 2015 23:02
    bc_107
    Poziom 16  

Chyliniak
    Jaki komputer?
    Co masz na myśli pisząc dedykowana (zintegrowana?)?

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 18 Mar 2015 23:07
    Chyliniak
    Poziom 13  

bc_107 napisał:
    Chyliniak
    Jaki komputer?
    Co masz na myśli pisząc dedykowana (zintegrowana?)?

Opis komputera zamieściłem w spoilerze w pierwszym poście.

Zintegrowana to Intel, wraz z procesorem. Dedykowana to Nvidia, wlutowana w płytę główną

0
  • #4 18 Mar 2015 23:29
    Brick_G
    Poziom 27  

Sprawdź czy aby ta dodatkowa grafika nie jest uszkodzona. Zobacz czy w BIOS nie masz opcji z której grafiki ma korzystać laptop. Sterownik do wersji M (mobile) powinien umożliwić skorzystanie z drugiej karty. Jeśli nie chce to współgrać użyj sterowników ze strony ACER. Druga karta może być uszkodzona - stąd ładownie sterownika VGA (standardowa karta graficzna).

0
  • #6 19 Mar 2015 19:27
    Chyliniak
    Poziom 13  

Druga karta w grach działa normalnie, sterowniki działają ze strony NVIDII. Teraz zainstaluję te od producenta laptopa, pokombinuję z nimi.

Edit

Jest to samo ze sterownikami od producenta laptopa. W biosie nic nie ma na temat kart graficznych.
    Jak zainstaluję Intel wszystko jest pięknie, ale chcę żeby zamiast z Intela, windows korzystał z NVIDII.

Bez sterowników Intela sytuacja wygląda tak jak w załączonym obrazku. Windows zamiast korzystać z tego co ma (NVIDIA) to nadal upiera się przy swoim. Acer Aspire 5742g - zmiana sterownika ekranu z Intel na NVIDIA

0
  • #7 27 Mar 2015 15:56
    Stefan1121
    Poziom 20  

Niestety tak będzie, sam miałem wiele laptopów z dwiema grafikami, które sieją durne błędy przy przełączaniu. Nvidia się odpali przy bardziej wymagających programach, bądź Ty możesz ręcznie przełączanie ustawić.

0