Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup Telewizora do kwoty 3500 zł

iwaneq88 19 Mar 2015 00:22 1215 13
    iwaneq88
    Level 9  
    Witam,

Chciałbym uzyskać porady na temat zakupu telewizora do ceny 3500 zł oczywiście jeśli jakiś konkretny model będzie w cenie 3599, to równiej wchodzi w grę. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x6 m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5-6 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 os.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ale również i bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na początku stać ale docelowo wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Cała południowa strona przeszklona(3 duże okna oraz drzwi balkonowe) ale z roletami.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 32 cale.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Posiadam Xbox'a One więc on będzie pracował jako urządzenie "smart" ale zawsze dodatkowe funkcje mile widziane. :) ale zdecydowanie naturalnie obraz w jakości full HD i dość dobry czas reakcji.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita(Polsat Cyfrowy).
    10. Jakie urządzenia? Xbox One również i dekoder podłączony do Xbox'a.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez różnicy. :)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale itp.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zdecydowanie tak ale w okolicy 40% czasu pracy telewizora.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali albo wyżej.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolna reakcja, efekt rozmycia obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami rzadko kiedy w dzień.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie nie jest potrzebne

Z góry wielkie Dzięki za pomoc :)
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Mariano11
    Level 28  
    Daleko od telewizora, więc coś dużego potrzeba. Philips 55PFH6309 z ambilightem powinien być dla Ciebie okej. Do Xboxa jak znalazł ;).
  • Helpful post
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    W takim przedziale warto zainteresować się Sony W805B, Samsungiem H6400 i Panasoniciem AS640. Jedne z najlepszych TV jakie możesz wybrać przy swoich wymaganiach.

Pomocne będą fachowe testy ;)

Sony http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

Samsung http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

Panasonic http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    iwaneq88
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedzi.

Ale co do Philips 55PFH6309 z ambilightem słyszałem i czytałem że telewizor strasznie "zamula" chodzi o przełączanie kanałów itd.
    Z kolei Panasonic 55 AS640 na wielu testach z tego co widzę to ma ok 50 ms opóźnienia więc nawet sporo jeśli brać pod uwagę granie na xbox'ie może to w pewnym momencie przeszkadzać

Co do innych propozycji to jednak z powodu b.dużej odległości niestety preferował bym 55 cali a co do Samsunga to tutaj nadal mamy w testach ok 40 ms opóźnienia i więcej co nadal jest sporo i dodatkowo jak ma "Luba" zobaczyła wygląd stwierdziła po prostu "Nie! i tyle"
  • Helpful post
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Metodą eliminacji na placu boju pozostaje Sony - Japończyki mogą się pochwalić bardzo dobrym input lagiem, a w serii W8 jest dodatkowo specjalny tryb impuls, pomocny przy graniu. Swoją droga, jeśli nie mówimy tu o jakimś ostrym sieciowym graniu, opóźnienie rzędu 40-50ms również nie powinno stanowić problemu.

Niestety, właśnie czasem "luba" staje na drodze kupna nowego TV. Czasem dużo się ryzykuje, kupując TV (zwłaszcza dość duży) znienacka :D :D :D
    iwaneq88
    Level 9  
    No tak Sony ale jak widzę cenę w wysokości 4000 i więcej za 55 cali przy modelach W805B to jednak trochę ponad moje możliwe koszty. A jednak jest naprawdę spora odległość więc raczej przy tych 55 calach bym pozostał.

Ten Philips 55PFH6309 z ambilightem naprawdę mi odpowiada tylko widzę wiele komentarzy na temat czasu zmiany kanałów itd. jedyne co mnie odstrasza ;/

Wiecie coś więcej na temat tego TV albo czy macie gdzieś porządną recenzje/test tego telewizora ?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    iwaneq88
    Level 9  
    Dobra jutro sprawdzam w media expert jak sprawuje się Philips jak będzie ok to Luba będzie miała niespodziankę :)

A wam Panowie naprawdę WIELKIE DZIĘKI ! za pomoc gdyż w w kwestii TV jestem laikiem i w razie czego służże pomocą w sprawach telefonów komórkowych oraz usług Plusa (od razu walcie na priv) chociaż w tym jestem dobry :D

Pozdrawiam i jeszcze raz Dzięki :)
    mathk
    Level 2  
    Witam
    Mam zamiar w kwietniu nabyć nowe tv do małego pokoju(2,5mx3m).
    Wydać mogę max 3500zł więc wybór jest duży.
    Po pierwsze jaki rozmiar wybrać, obecnie posiadam LG 42LM620(przenoszę go do salonu) i
    nie wiem czy wybierać w większych modelach 47-50 calowych. Od ekranu telewizora dzieli mnie ok.2,2m; oglądam większości wieczorami i czasami zagra się na ps3. Dźwięk sprawa drugorzędna bo podpinam pod kino domowe.

Wybrałem kilka telewizorów które zwróciły moją uwagę:

1. Sony KDL-50W829B

2. Samsung UE48H6700

3.Panasonic TX-50AS650E

4.Panasonic TX-47AS740E

Wybrać coś fajnego jest naprawdę trudno zwłaszcza że w każdym sklepie rtvagd proponują i zachwalają coś innego.

Za pomoc w wybieraniu TV z góry wielkie dzięki.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Przede wszystkim podałeś modele z różnym typem matrycy - powyższe TV Panasonic to matryca IPS, Samsung i Sony to VA. Jeśli oglądasz głownie wieczorami, większą korzyść uzyskasz wybierając VA - zapewnią zdecydowanie lepszy kontrast. IPS ma sens gdy zależy Ci na lepszych kątach widzenia. Podsyłam artykuł z dobre wyjaśnionymi różnicami pomiędzy matrycami. http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Spokojnie możesz brać coś w okolicach 50 cali - to blisko optymalnej wielkości na tę odległość.

Proponuję Sony W805 zamiast W829B - zapewnia taką samą jakość obrazu, pomimo, że oznaczenia mogą sugerować co innego. Dodatkowo bardzo niski input lag i specjalny tryb wspomagający granie.

Dobrym wyborem będzie też Samsung H6400 czy wymieniony przez Ciebie H6700, alternatywnie Panasonic AS640.

Spójrz na profesjonalne testy:

W805B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Samsung czy Panasonic nie mają tak niskiego input laga, jednak ij tak powinny zapewnić komfortowe granie.
    mathk
    Level 2  
    Sony też jest moim faworytem, jedyny minus to słabe konty widzenia.
    iwaneq88
    Level 9  
    Potwierdzam zamknięcie tematu

Dzięki