Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z500 oraz telewizor LG LCD

qba1989 19 Mar 2015 01:09 648 0
  • #1 19 Mar 2015 01:09
    qba1989
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Opiszę sprawę najprościej jak się da i bardzo Was proszę o pomoc bo już naprawdę nie mam pojęcia co jeszcze zrobić, żeby pozbyć się problemu.
    Problem dotyczy połączenia kablem hdmi kompa z telewizorem.
    Zacznę od tego, że jakieś dwa dni temu nie było żadnego problemu tj. po podłaczeniu kabla do laptopa i tv miałem ustawione na pokazywanie tylko 2 tzn telewizora i rozdzielczosc byla możliwa do ustawienia w szerokiej gamie aż do 1080p i wszystko ładnie chodziło.
    Dzisiaj pojawił się problem. Po podłączeniu rozdzielczość automatycznie ustawiła się na 720x480 i nie ma możliwości ustawienia wyższej. Obraz jest wielki i brzydki:)
    Dodam, że kabel hdmi (ten sam) łączony jest także z dekoderem dvbt i ładnie działa w 1080p.
    Próbowałem już wielu rozwiązań m.in. aktualizacji sterowników karty graficznej intela 4000 hd i powrotu do jakiś starszych z nich. Nic nie pomogło. Laptop ma jeszcze dodatkową kartę graficzną Nvidia ale w panelu sterowania nie ma żadnych możliwości zmian rozdzielczości itp. Zakładam, że przy podłączeniu kabla hdmi znaczenie ma tutaj karta intela.
    Telewizor nie jest najnowszej generacji ale nie problemu z wyświetlaniem obrazu w hd.
    Już totalnie nie mam pojęcia w czym jest problem? Może w wejściu hdmi w lapku?
    Jeśli ktoś zna jakieś możliwe rozwiązanie to chętnie spróbuje bo moje pomysły się już skończyły.
    Będę wdzięczny za pomoc!

0 0