Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie narzędzie go resetu kontrolki airbag/srs ?

19 Mar 2015 02:03 2481 6
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kia SPortage 2005.
    Raz na 6mcy zapala mi się kontrolka airbag. Dwa razy resetowałem już w servisie.
    Code B1701 - strona kierowcy, napinacz pasów rezystancja duża.

Odłączyłem klemy z akumulatora,
    Rozebrałem wtyczkę pod fotelem, wyglądało OK, ale wymyłem izopropanolem. Próbowałem dać 2ohm rezystor ale kontrolka nadal świeci. Tzn przy kluczyku w pozycji "on" najpierw Airbag zapala na jakies 5sek, potem gaśnie na 1 sek i zapala się znowu i tak zostaje.

Czy muszę zresetować ten błąd narzędziem czy tez komputer powinien automatycznie zresetować ten błąd ja rezystancja napinacza będzie w normie ?

Jeszcze nie sprawdziłem rezystancji przewodów od wtyczki napinacza do komputera SRS.

Jaki scan tool który ogarnie SRS reset polecacie, do 400pln ?

Ten narzędzia z ebay maxiscany, vgate-y i inne czy to zadziała ?

Mam ELM narzędzie ale nie widzi tego kodu.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    W tej kwocie tylko klon autocoma CDP+ . Tylko jeżeli jest coś nie tak to błąd i tak będzie powracał.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dane ze sterownika trzeba odczytać,Carman Lite np.
    Podejrzewał bym raczej sterownik , ma jakąś wadę.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wytnij kostki i zalutuj przewody, skasuj błąd i testuj, w 99% przypadków pomaga.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Kiedys naprawialem Accord-a VII , po naprawie modułu po pewnym czasie pojawiał się błąd, skasowanie pomagało na pewien czas. Winna była wtyczka więc tak jak radzi Kolega DOMEX32 powinno pomóc:)
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Z zakupem AC się nie spiesz bo do Azji jest kiepski - w Twoim modelu auta może pokazywać do wyboru tylko silnik benzynowy.
    Lepiej sprawdzić to przed zakupem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    dziękuje ludzie