Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH, SAMSUNG LUB ELECROLUX - PROSZĘ O INFORMACJĘ

magdawin 19 Mar 2015 10:33 1764 6
  • #1 19 Mar 2015 10:33
    magdawin
    Poziom 2  

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum i borykam się z takim to problemem.
    Chcę kupić pralkę dla mamy i taty (w gdyż w poprzedniej indesit (mają ją od 7 lat )- padł programator - i sądzę, że naprawa będzie zbyt kosztowna, więc sięgam po zaskórniaki i oglądam pralki)
    wybór jest ogromny, choć wstępną selekcję już zrobiłam.
    Pralka musi mieć mniejszą głębokość - takie warunki PRL-u w starym budownictwie i większa się nie zmieści.
    Osobiście mam electroluxa (10 lat) i nic odpukać się jeszcze nie działo.
    Ale wiem, że technologia poszła znacząco do przodu - pojawiły się dodatkowe opcje prania, nowe bębny itp.

Więc po spędzeniu wielu godzin w necie znajduję trzy typy
    SAMSUNG WF60F4E0W0W - do jej zakupu przekonuje mnie, ecco bubble, bęben z linii diamond oraz ta ceramiczna grzałka.
    BOSCH WLG24261PL - no właśnie o 200 obrotów wirowania więcej niż Samsung, mniejszy załadunek ale za to klasa energetyczna lepsza.
    ELECTROLUX EWS11252NDU LUB EWS11074NDU - i tu mam sentyment - parametry też niczego sobie.

Przyznaję, że nie mam pojęcia żadnego która jest najlepsza i bezawaryjna i która będzie służyć rodzicom jak najdłużej. Naczytałam się, naoglądałam się filmików na you tubie i mam mętlik w głowie - podobno samsung - jest głośny a opcja ecco bubble nie jest zbyt dobra w dopieraniu - ale ta nieszczęsna grzałka. Bosch - wydaje się że jest to firma z dość długą tradycją i dziadostwa nie robi a co do electroluxa to moja opinia jest zbyt subiektywna.

Proszę o poradę - co kupić
    Ceny tych pralek to max 1200 zł

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelką pomoc

0 6
  • #2 19 Mar 2015 11:35
    pawel-jwe
    Poziom 30  

magdawin napisał:
    SAMSUNG WF60F4E0W0W - do jej zakupu przekonuje mnie, ecco bubble, bęben z linii diamond oraz ta ceramiczna grzałka.

A czy rodzice będą korzystać z takich funkcji jak "ecco bubble", wydaje mi się że nie ma co szukać "zbędnych bajerów", raczej zwróć uwagę jakie są czasy prania na poszczególnych programach, często programy trwają 2-2,5godz. a krótkie pranie (0,5godz.) jest tylko na 30st.C.
    magdawin napisał:
    BOSCH WLG24261PL - no właśnie o 200 obrotów wirowania więcej niż Samsung, mniejszy załadunek ale za to klasa energetyczna lepsza.

1200obr. a 1000obr. to w użytkowaniu różnica będzie praktycznie nieodczuwalna. Podobnie A+++ i A++ czy A+, dla kogoś kto robi 3/4 prania w tygodniu różnica będzie znikoma. 5kg wsadu wystarczy na 2 osoby bez problemu (zresztą tutaj też zwróć uwagę na programy bo większość ma mniejszy wsad, a tylko wybrane piorą te max. 5kg).
    magdawin napisał:
    ELECTROLUX EWS11252NDU LUB EWS11074NDU - i tu mam sentyment - parametry też niczego sobie.

Z parametrów przyzwoite pralki, ta pierwsza też ma 1200obr.

Na twoim miejscu brał bym najtańszą, bez zbędnych bajerów i cudów. Zwróć uwagę aby pralka wystarczała użytkownikom, wszystko ponad to przepłacanie i marnowanie kasy.

0
  • #3 19 Mar 2015 13:38
    magdawin
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Skłaniam się ku electroluxowi
    Pozdrawiam

0
  • #4 19 Mar 2015 19:50
    skryn
    Admin grupy AGD

magdawin napisał:
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Skłaniam się ku electroluxowi
    Pozdrawiam

Więc za trzy lata zadasz następne pytanie odnośnie zakupu nowej pralki. I tak w koło Wojtek... :)

0
  • #5 19 Mar 2015 22:20
    magdawin
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    W takim razie proszę powiedzieć którą pralkę mam kupić.
    Jak za 3 lata siądzie electrolux.
    To może boscha ?
    nie wiem nie znam się i dlatego proszę o pomoc.

0
  • #6 24 Mar 2015 23:01
    ken-wawa
    Poziom 12  

Z moich doswiadczen ze sprzetem agd wybralbym boscha, ewentualnie electroluxa. Samsung nie robi zbyt solidnych rzeczy.

1
  • #7 25 Mar 2015 09:06
    magdawin
    Poziom 2  

Witam, pralka zamówiona - bosch.
    Bardzo dziękuję za porady.
    Pozdrawiam

1