Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man tgx 18.440 ślizgające sprzęgło

anka.j 19 Mar 2015 12:35 1086 5
  • #1 19 Mar 2015 12:35
    anka.j
    Poziom 2  

Podczas wrzucania 11/12 biegu ślizga się sprzęgło. Ładunek lekki.
    Auto z 2010 roku, serwisowane, automatyczna skrzynia.
    Co może być przyczyną?

0 5
  • #2 20 Mar 2015 20:19
    darfur5
    Poziom 30  

Mam pytanie, czy to się dzieje na ciepłym silniku tzn. po przejechaniu kilkunastu kilometrów czy nie ma znaczenia , i czy na innych biegach też coś odczuwasz ?

0
  • #3 20 Mar 2015 20:58
    anka.j
    Poziom 2  

tak dzieje się to na ciepłym silniku na 11/12 biegu.

1
  • #4 23 Mar 2015 21:12
    darfur5
    Poziom 30  

Witam! Może być tak że płyn w układzie rozszerza się pod wpływem temperatury,po prostu jego nadmiar nie cofa się do zbiorniczka i podpiera sprzęgło .A było coś robione ze sprzęgłem?typu wymiana tarczy ,siłownika czy coś w tym stylu?Najlepiej sprawdzić to pompując płyn od siłownika i patrzeć czy w zbiorniczku go przybędzie czy nie {pamiętaj żeby użyć płynu takiego jaki jest tam zastosowany żaden DOT to odpada}

1
  • #5 24 Mar 2015 00:30
    kakibara
    Poziom 28  

Witam, mógłby być zastosowany np. elf - lhm taki jak zalewamy citroenowi - zawieszenie pneumatyczne, tylko że w tym modelu auta, nie mamy zbiorniczka.
    serwis - podgląd parametrów pompa, dystans, lub kanał zdjęcie 4 śrub m8 z dolnej pokrywki + latarka i wstępna diagnoza.

0
  • #6 26 Mar 2015 13:53
    darfur5
    Poziom 30  

witam .Od razu przepraszam za pomyłkę,kolega kakibara ma rację w ty modelu nie ma płynu w układzie wysprzęglania, to system pneumatyczny sterowany elektryką.Rozmawiałem z kolegami którzy mają takie auta i wniosek jest taki że będzie cię czekać wymiana sprzęgła,Jeśli zrobisz to szybko to wymienisz tylko tarcze i docisk a oszczędzisz koło zamachowe.

0