Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV.

DanoWPR 19 Mar 2015 13:15 2433 10
  • #1 19 Mar 2015 13:15
    DanoWPR
    Poziom 5  

Witam, kupiłem niedawno u kolegi używany amplituner taki który wymieniłem w nazwie tematu. Moje pytanie jest takie, czy za pomocą kabla optycznego audio, mogę podłączyć go to TV? Przez chinche nic nie chce iść, na wejście przewodu optycznego mam napisane "DIGITAL 2 STB IN", czy to znaczy że z telewizora będzie dźwięk przesyłany do amplitunera? Jestem amatorem a każda rada jest na wagę złota, może da radę to podłączyć inaczej? Chcę mieć tylko podczas oglądania TV lepszy dźwięk. Pozdrawiam :).

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Mar 2015 08:32
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli telewizor ma wyjście optyczne audio, to nie widzę żadnych przeszkód, aby podłączyć go do wzmacniacza.
    Kolega nie podał modelu telewizora, a przydałoby się. Niektóre modele telewizorów wymagają pewnych zmian w ustawieniach, aby wyjście optyczne zadziałało.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Mar 2015 09:17
    DanoWPR
    Poziom 5  

Proszę zdjęcia.
    AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV. AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV. AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV. AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV.

0
  • #4 21 Mar 2015 10:16
    intenso
    Poziom 38  

In to wejście, tv ma wyjście coaxial, połącz tv z amplitunerem pojedynczym kablem cinch, wybierz odpowiednie źródło w amplitunerze i dźwięk powinien się ukazać na kolumnach.

0
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2015 10:39
    Polon_us
    Poziom 40  

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu, kolega ma połączyć wyjście w telewizorze oznaczone S/PDIF z wejściem w kinie oznaczonym DIGITAL1 (DVD).

W pilocie kina proszę wybrać DVD i powinno grać :_)

1
  • #6 21 Mar 2015 13:04
    DanoWPR
    Poziom 5  

Spróbuje jak wrócę do domu i dam znać czy pomogło, myślę żeby podłączyć kabel optyczny gdzie jest stb i pod wejście spidf w telewizorze

0
  • #7 21 Mar 2015 19:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega uparł się, aby podłączyć kabel optyczny ...

Przecież telewizor nie ma wyjścia optycznego audio, ma tylko wyjście cyfrowe audio "elektryczne" typu koaksjalnego. Funkcjonalnie to nie ma różnicy dźwięku między cyfrowym audio optycznym a "elektrycznym.

Kabla optycznego nie da się podłączyć w gniazdo CINCH - nie ma siły.

Jak kolega chce naprawdę połączyć oba te urządzenia to proszę się zastosować do porad w wpisach #4 i #5. Uprzednio trzeba zaopatrzyć się w kabel CINCH.

To jest najprostsze połączenie jakie może być.

0
  • #8 22 Mar 2015 09:16
    DanoWPR
    Poziom 5  

Zastosowałem się, niestety nie pomogło, w głośnikach mam same szumy i nic więcej
    Edit:
    Zamówiłem ten przewód, I myślałem żeby go podpiąć w miejsce na słuchawki też. AMPLITUNER JVC RX-E100R - połączenie kablem optycznym z TV.

Cytat:
    Przeznaczony do łączenia np. odtwarzacza CD/SACD/Blu-ray/DVD/TV Sat lub komputera/konsoli
    z amplitunerem kina domowego w celu przesłania cyfrowego sygnału audio.

0
  • #9 22 Mar 2015 12:43
    intenso
    Poziom 38  

I prawidłowo że nie działa, nie ma prawa zadziałać
    Wyjście słuchawkowe to sygnał analogowy a optyczne to cyfrowy.
    Taki kabel stosuje się w wtedy gdy urządzenie ma wyjście jack które spełnia podwójną rolę, np w laptopach, w jedynym wyjściu jest sygnał na słuchawki oraz cyfrowy.

0
  • #10 22 Mar 2015 14:05
    Polon_us
    Poziom 40  

DanoWPR napisał:
    Zastosowałem się, niestety nie pomogło, w głośnikach mam same szumy i nic więce

Proszę zamieścić zdjęcie tego połączenia - od strony TV i wzmacniacza.
    W telewizorze proszę sprawdzić ustawienia audio, być może sa opcje dla wyjścia cyfrowego.
    W wzmacniaczu, po podłączeniu przewodu, pilotem spróbować po kolei wszystkie wejścia.
    Również proszę sprawdzić, że kino jest ustawione w tryb Digital -> przycisk na pilocie Analog/Digital. Na wyświetlaczu kina pokaże się stosowny komunikat po wybraniu trybu cyfrowego.
    Wszystkie powyższe uwagi dotyczą się połączenia cyfrowe "elektrycznego" opisanego uprzednio.

Kabelek pokazany w wpisie #8 nie będzie działał, tak jak już wspomniał kolega intenso.

W telewizorze są opcje dla cyfrowego wyjścia audio, aczkolwiek instrukcja nie opisuje tego dokładnie. Proszę je ustawić na AUTO lub Dolby Digital.

0
  • #11 29 Mar 2015 14:15
    DanoWPR
    Poziom 5  

Temat do zamknięcia. Dzięki :)

0