Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak Internetu po połączeniu z routerem Orange CDMA mv500

BDaniel 19 Mar 2015 16:06 1389 0
    BDaniel
    Poziom 1  
    Witam

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w problemie, który męczy mnie już od jakiegoś czasu. Sytuacja wygląda następująco:

Wprowadziłem się ostatnio do domu, do którego internet jest dostarczany przez wymieniony w temacie router CDMA Orange mv500. Od routera odchodzą 4 kable RJ-tki do czterech różnych gniazd w domu (nie ma zadnego wifi-wszystko po kablu). Przed moim przybyciem w domu były dwa laptopy (jeden z WinXP, drugi Win7). Obrazowo nazwijmy je Laptop A i Laptop B. Każdy z nich miał i ma internet w każdym z tych gniazd.

Podłączam kabel do swojego komputera stacjonarnego (karta sieciowa Realtek RTL8168(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet) i laptopa (Intel(R) Ethernet Connection I218-LM) i tutaj pojawia się problem: sieć niezydentyfikowana - brak dostępu do internetu; potem po licznych zabiegach: sieć domowa - brak dostępu do internetu; w końcu po kolejnych wysiłach: sieć domowa - dostęp do internetu. Tylko że internetu nie ma. Zawartość stron internetowych się nie ładuje w dowolnej przeglądarce (chrome sypie: err_connection_closed; dns_probe_finished_no_internet; err_quic_protocol_error; err_connection_reset), a z ciekawostek np. odpalajac World of Warcraft jestem w stanie wejść na konto i zalogować się postacią do gry, tylko że łapie disconnecta po paru sekundach (jeżeli fizycznie internetu nie ma to się kończy przy samym logowaniu na "connecting").

Diagnostyka (wszystko przy wyłączonym firewall'u):
    Jakiekolwiek oskarżenia wobec karty sieciowej, gniazda, kabla, sterowników, wirusów, malware'ów odpadają:
    zarówno stacjonarka i laptop mają aktualne sterowniki oraz natychmiastowo identyfikują sieci w innych miejscach i żadnych problemów z internetem nie ma (nawet z bezprzewodowym w przypadku lapka);
    jak juz uda im się zidentyfikować sieć w domu, to obie maszyny pingują router, czyli w sieci się widzą, pingują też zewnętrzne serwery (google.com, onet.pl, facebook.com tylko że ze stratą pakietów 25-50-75%);
    wielokrotny reset routera i równoległe resety routera-kompa-karty sieciowej stanu rzeczy nie zmieniły;
    troubleshoot'er windowsa albo problemów nie wykrywał i twierdził, że jest połączenie z internetem albo prosił o sprawdzenie i ewentualny reset modemu, który nic nie dał albo okazjonalnie pisał, że "karta sieciowa "połaczenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP" i/lub "brama domyślna jest niedostępna";
    z ciekawości przeinstalowałem na stacjonarce Win7, a potem sformatowałem wszystko i zainstalowałem WinXP - żadnej poprawy w każdym wypadku, więc to raczej nie kwestia nazbieranych syfów albo zmiany ustawień sieciowych;
    A w przeciągu każdej z tych czynności Laptopy A i B swobodnie korzystały z internetu w każdym z gniazdek (w tym też z mojego i na moim kablu).

Wykonane czynności:
    Uprzedzając ewentualne porady - poza kilkakrotną reinstalką systemu i sterowników
    wyłączenie protokołu IP v6 nie pomogło,
    komendy w konsoli typu ipconfig/flushdns, netsh winsock reset, netsh int ip reset c:\resetlog.txt (przed formatem) nie pomogły,
    nadanie statycznego adresu ip nie pomogło.

I byłbym w stanie jakoś tę sytuację przyswoić gdyby nie fakt, że dwa razy po milionowym restarcie routera i karty sieciowej był i hulał internet aż do wyłaczenia/uśpienia komputera. Po włączeniu/obudzeniu to samo.

Może komuś to powie więcej niż mi:

Farbar Service Scanner Version: 17-01-2015
    Ran by Daniel (administrator) on 18-03-2015 at 21:48:26
    Running from "C:\Users\Daniel\Desktop"
    Microsoft Windows 7 Professional (X86)
    Boot Mode: Normal

Internet Services:
    ============

Connection Status:
    ==============
    Localhost is accessible.
    LAN connected.
    Google IP is accessible.
    Attempt to access Google.com returned error: Google.com is unreachable
    Attempt to access Yahoo.com returned error: Yahoo.com is unreachable

Windows Firewall:
    =============

Firewall Disabled Policy:
    ==================
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile]
    "EnableFirewall"=DWORD:0

System Restore:
    ============

System Restore Policy:
    ========================

Action Center:
    ============

Windows Update:
    ============

Windows Autoupdate Disabled Policy:
    ============================

Windows Defender:
    ==============

Other Services:
    ==============

File Check:
    ========
    C:\Windows\system32\nsisvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\Drivers\nsiproxy.sys => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\dhcpcore.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\Drivers\afd.sys => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\Drivers\tdx.sys => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\Drivers\tcpip.sys => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\dnsrslvr.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\mpssvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\bfe.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\Drivers\mpsdrv.sys => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\SDRSVC.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\vssvc.exe => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\wscsvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\wbem\WMIsvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\wuaueng.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\qmgr.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\es.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\cryptsvc.dll => File is digitally signed
    C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\ipnathlp.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\iphlpsvc.dll => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\svchost.exe => File is digitally signed
    C:\Windows\system32\rpcss.dll => File is digitally signed

**** End of log ****

Będę wdzięczny za jakieś pomysły, bo mi pozostaje chyba tylko szukać passów do routera i dłubać tam albo płakać na infolinii Orange.