Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przerywane połączenie z internetem

Carbon95 19 Mar 2015 16:45 1440 8
    Carbon95
    Level 8  
    Witam serdecznie. Mam dziwny problem z internetem, otóż sprawa wygląda tak, że internet działa minutkę, po czym pojawia się żółty trójkąt "ograniczone". Dzieje się tak non stop, nie mogę korzystać normalnie z internetu, ciągle muszę się rozłączać, znów łączyć, znów internet podziała 2 minuty i znów rozłącza. Zupełnie nie wiem co może być tego przyczyną.
    Od strony technicznej: jest to router TP-LINK TL-WR740N, ja posiadam laptopa HP 250 G1. Dodam, że internet wszędzie działa znakomicie - na telewizorze, na drugim laptopie, na telefonach, na tablecie... tylko na moim laptopie non stop przerywa. Czasem zdarzą się okresy że działa tydzień bardzo dobrze, po czym znów siada. Miałem system Windows 8.1 i tak się działo, obecnie mam Windows 7 Ultimate i bez zmian. Może ktoś doradzić co powinienem zrobić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kiko80
    Level 27  
    Spróbuj wyłączyć na początek filtrowanie po mac addresie i przetestuj.
    Carbon95
    Level 8  
    Filtrowanie po adresie MAC cały czas było wyłączone więc problem nie leży tutaj. Jakieś inne propozycje?
  • Helpful post
    pawelht
    Level 15  
    Witam
    Próbował może Kolega podłaczyć laptopa pod inny router. Proponuję to sprawdzić. to będzie duża pomoc przy dalszej diagnozie.
    Carbon95
    Level 8  
    Faktycznie, przepraszam, zapomniałem o tym wspomnieć. W domu mam drugi router i osobny internet i na tym drugim działa pięknie.
  • Helpful post
    pawelht
    Level 15  
    Często w takich sytuacjach jest problem z szyfrowaniem. Sprawdź proszę jak sie zachowa połączenie gdzy zmienisz rodzaj szyfrowania na routerze.
    Zrób aktualizację firmware routera - to podstawa!.

Jeśli nie bedzieśż mógł znależć pliku aktualizacji napisz jaką wersję masz obecnie zainstalowana na routerze to podeślemy link.
    Carbon95
    Level 8  
    Wersja Firmware: 3.16.4 Build 130513 Rel.63875n
    Wersja sprzętowa: WR740N v4 00000000

Nie wiem zbytnio jak zmienić ten rodzaj szyfrowania, nie znam się za bardzo na tym.
    Carbon95
    Level 8  
    Zrobiłem wszystko według instrukcji i jak narazie działa jakiś czas bez problemu, zobaczymy czy już tak zostanie.