Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota - Hormann B460 FU + pilot Astrum

19 Mar 2015 17:28 6012 9
 • Poziom 1  
  Witam :-)

  Panowie, potrzebuję zakodować pilot do bramy Hormann z centralką o oznaczeniu B460 FU + pilot Astrum.

  Programowanie pilota - Hormann B460 FU + pilot Astrum

  Czy z posiadanego działającego pilota mogłabym sama zaprogramować pilot DTM?

  Pozdrawiam
  Ania :)
 • Poziom 23  
  Witam,

  Można spróbować skopiować, nie wszyscy instalatorzy blokują radia przed dopisywaniem, procedura to: 15 sekund naciskamy przycisk działającego pilota, po czym 15 sekund przycisk nowego pilota, powinno zadziałać, piloty DTM to ten sam model tylko bez firmowego tłoczenia. Jak się nie uda to niestety będzie potrzebny dostęp do centralki, z czym może być problem bo sądząc po modelu sterowania nie jest to prywatny garaż.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  Jak dobrze zrozumiałem jest to brama z centralką B460 Hormann i zdalnym sterowaniem pilotami Astrum. Te piloty nie można programować jeden od drugiego. Posiadanie zaprogramowanego pilota nic nie daje, chyba że instalator odblokuje możliwość kodowania przez odbiornik. Można zaprogramować nowego pilota tylko do radioodbiornika Astrum, który najczęściej znajduje się w obudowie centrali jako osobny moduł, a w niektórych szczególnych przypadkach słabego zasięgu, poza centralą - np. na zewnętrznej ścianie. Potrzeba też wiedzieć jak się programuje zastosowany tam typ radioodbiornika, są różne. Niektóre odbiorniki mogą być zabezpieczone hasłem przed nieuprawnionym dostępem do nich i wtedy kicha.
 • Poziom 23  
  @jerzyb1 Obawiam się, że nie ma Pan racji. Te piloty jak najbardziej można kopiować ( dopisywać czy programować jak zwał tak zwał) jeden od drugiego, jeśli nie zostało (a najpewniej nie zostało biorąc pod uwagę moje doświadczenia z monterami Astrum z Pruszkowa działającymi w Warszawie) to zablokowane w menu sterownika radiowego, najpewniej DTM max.
 • Poziom 14  
  yarpen86. Zgodzę się z Tobą, ale mi nie udało się jeszcze spotkać z odblokowanym radioodbiornikiem [ może miałem pecha ], wiec całkiem zapomniałem o tym. Może i lepiej zacząć od najprostszej metody, a dopiero gdy ona zawiedzie to programowanie do odbiornika.
 • Poziom 6  
  Czy komuś udało się już skopiować ten rodzaj pilota? Bo teraz sam szukam. Pozdrawiam :)
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Reasumując...
  Pilota da się zaprogramować (nie skopiować!) jeżeli instalator nie zablokował możliwości programowania prostego (15 sek. stary-15 sek. nowy w pobliżu odbiornika) i/lub nie założył kodu PIN w odbiorniku, wówczas nawet dostęp do odbiornika i próba zaprogramowania "z palca" skończy się fiaskiem. B460 to napęd przemysłowy stosowany m.in w garażach wielostanowiskowych, więc mało prawdopodobne jest, że firma montująca pozostawiła odbiornik "czysty"....
 • Poziom 9  
  Pytanie: jeżeli firma zabezpieczyła to hasłem/kodem PIN, czy jest jakaś szansa żeby to "złamać" albo ominąć? Jeżeli nie, to wiecie ile jest prób wpisania kodu żeby przypadkiem nie zablokować czegoś?

  Dzięki!
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Wszystko można złamać. To tylko kwestia siły... I tak nikt Ci tutaj nie powie jak to zrobić ponieważ jest to po pierwsze niezgodne z regulaminem, a po drugie nieetyczne.
 • Poziom 12  
  Witam nie znam tej firmy ,ale co do pilotów do programowania To są piloty rolling cod i fix cod .Rolling cod można kopiować z innych pilotów, ale nie ze wszystkim firmami działają,natomiast fix cod ma suwaki od 1 do 10 albo wiecej.Tak że może bedziesz musiał albo dokupić radio do pilota powodzenia .Pozdrawiam

  Moderowany przez Marek J.:

  Widzę, że coraz częściej się Kolega "zapędza" wypowiadając się w tematach o rzeczach i sprzęcie o których nie ma pojęcia. Ot, takie pisanie aby coś napisać...
  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.